Чи можуть Медведчуку дати реальний термін за держзраду: досвід судових рішень в Україні

Читать на русском

Ми проаналізували судові рішення

Читать на русском
Чи можуть Медведчуку дати реальний термін за держзраду: досвід судових рішень в Україні

Ми проаналізували судові рішення

Народного депутататов від ОПЗЖ Віктора Медведчука підозрюють у державній зраді і ще за двома статтями кримінального кодексу. 13 травня йому обрали запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.Частина українців вважають, що це хороша новина, інші ж впевнені,  що обвинувачення не переконливе і справа розвалиться. А це зробить Медведчука мало не героєм серед проросійськи налаштованих громадян.

Інформатор розібрався, скільки всього в Україні було вироків за статтею "держзрада", та наскільки ймовірно, що Медведчук отримає реальний термін.

Нагадаємо, 11 травня, генпрокурор України Ірина Венедиктова оголосила про підозру у державній зраді депутатам від ОПЗЖ Вікторові Медведчуку та Тарасові Козаку. Підозри підписані за ч.1 ст.111 (державна зрада), ч.3 ст.15 та ч.1 ст. 438 Кримінального кодексу України. Їм інкримінують держзраду, замах на розкрадання національних ресурсів та допомогу іноземній державі.

Скільки було вироків про держзраду

Справами про державну зраду займається Служба безпеки України. Максимальним покаранням за ч. 1 ст. 111 Кримінального Кодексу може бути позбавлення волі на строк від дванадцяти до п'ятнадцяти років з конфіскацією майна або без нього.

На сайті Офісу Генерального прокурора регулярно публікуються дані про розслідування злочинів, зокрема й таких, які кваліфіковані як держзрада.

 

Госизмена - количество приговоров

Дані в таблиці: сайт Харківської правозахисної групи, статистика Генпрокуратури, реєстр судових рішень

У реєстрі судових рішень ми знайшли вироки за злочинами проти основ національної безпеки України і державною зрадою.

Реестр_решений

Ми проаналізували рішення і з'ясували, що найчастіше судді дають за держзраду від 10 до 14 років в'язниці. Наприклад, в липні 2020 року Колегія суддів Дніпровського районного суду Києва дала 10 років в'язниці за держзраду Петру Михальчевському. Він був міністром охорони здоров'я Республіки Крим після окупації півострова російськими військами, «публічно виправдовував окупацію і закликав жителів Криму отримувати російське громадянство і російські паспорти». В іншому виробництві проти колишньої депутатки Верховної Ради Автономної Республіки Крим Світлани Савченко український суд дав їй 14 років позбавлення волі.

Але не завжди справи про держзраду закінчуються в'язницею. У справі колишньої коханої екс-охоронця Березовського Дар'ї Мастікашевої суд затвердив угоду про визнання винуватості та призначив покарання у вигляді 2 років 4 місяців 11 днів позбавлення волі без конфіскації. Але звільнив Мастікашеву і другого підсудного Олександра Каратая в залі суду в зв'язку з відбуттям покарання.

Справа в тому, що ще у 2017 році тоді ще глава СБУ Василь Грицак заявив, що Дарина Мастікашева нібито вербувала колишніх учасників АТО для того, щоб згодом їх підставити на території Росії як організаторів диверсій або терактів. Розробляли і планували провокацію нібито у федеральному інформаційному центрі, який називається «Аналітика і безпека». Саме там працював аналітиком цивільний чоловік Дар'ї Мастікашевої Сергій Соколов, який з 1994 по 1999 рік очолював службу охорони Бориса Березовського. Процес почався в березні 2018 року, коли обвинувальний акт передали до Дніпровського суду Кам'янського, і закінчився в січні 2020 року, коли рішення набрало чинності.

Чи винен Віктор Медведчук у державній зраді - вирішить суд. А ми будемо стежити за ходом слідства і розповідати вам всі головні новини. 

Ірина Логуш

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.