У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Найпопулярніші пропозиції на первинному ринку — це 1-2-кімнатні квартири площею від 40-45 кв. м до 65-70 кв. м
Сьогодні українці, які налаштовані купувати нове житло, частіше обирають готові квартири. Під цю категорію населення припадає 65% угод. Найдорожче вартість квартир й досі оцінюють в Києві. Так, за останніми даними, за 1-кімнатну квартиру доведеться віддати в середньому за майже 57 тисяч доларів. Однак, за прогнозами експертів ціни на нерухомість, вже наприкінці літа, можуть зрости більш ніж на 10%. Інформатор розповість чи можна безпечно та незадорого купити житло.
За даними ЛУН найдорожче купити квартиру на вторинному ринку зараз – у столиці. Крім того, у п'ятірку лідерів потрапили ще Львів, Ужгород, Вінниця та Одеса. І йдеться саме про ціни на вторинне житло, оскільки нині, первинний ринок нерухомості переживає так звану "тимчасову кризу ліквідності" через здорожчання собівартості виробництва.
На думку експертів, купити нове житло зі знижкою зараз навряд чи вдасться, оскільки наразі первинна забудова не має підстав для здешевлення. Тож ймовірно, що хороші ціни на ринку — можуть розцінюватися як пастка, яка тягне за собою незавершеність проєктної забудови або ж затримку в здачі будинку в експлуатацію.
На вторинному ринку шансів отримати знижку більше, оскільки він дисконтується простіше. Проте, кількість контрактів, за словами експертів упала в порівнянні з 2021 роком більш ніж у 15 разів.
"Ціни на квартири за останній квартал піднялись до рівня 2021. Хоча саме у вторинній нерухомості іноді з’являються варіанти "вау"-ціни, оскільки власникам потрібно продати квартиру якомога швидше", — зазначають експерти.
Натомість охочих купити первинну нерухомість не поменшало. У порівнянні з 2021 роком, їхня кількість виросла більш ніж в 6 разів.
"Звісно, залежить від класу нерухомості - економ, комфорт, бізнес чи преміум", — йдеться в роз'ясненні.
Проте, варто зазначити, що 2021-2022 рік цифра продажів була близька до нуля. А нині, 2023 рік — результативний, зокрема через успіхи ЗСУ на фронті.
"Думаю якщо війна завершиться у найближчі два роки, обсяги продажів квартир повернуться, але не раніше, ніж у другому кварталі 2026 року", — вважають експерти.
Нагадаємо, раніше ми розповідали в яких ЖК військовослужбовці можуть придбати квартиру зі знижкою. Таку можливість надають у трьох містах України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут