«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
Подоляк наголосив, що є конкретна концепція щодо Запорізької атомної електростанції
Окупанти можуть відвести свої війська і створити демілітаризовану зону довкола Запорізької АЕС. Президент Франції Еммануель Макрон та очільник МАГАТЕ Рафаель Гроссі вважають, що це може відбутися до Нового року. Зараз йдуть активні перемовини.
Про це в ефірі "24 каналу" розповів радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк. Експерти вже розмірковують, що російський диктатор володимир путін отримає.
"Жодних ефективних перемовин без участі України бути не може. Є конкретна концепція щодо Запорізької атомної електростанції: відвід російських військ, у тому числі важкої артилерії, яка там знаходиться, передача управлінських функціоналів українській команді, зона демілітаризації. Ось ця формула є базовою", - наголосив Подоляк.
За його словами, окремо йдуть перемовини МАГАТЕ, росатому і росенергоатому. Він наголосив, що представники росатому хотіли юридично зафіксувати за собою цю станцію.
"Навіть МАГАТЕ пояснило, що це за будь-яких умов неможливо. Як тільки росатом спробує це зробити одразу, то одразу отримає суттєві санкції, а це витрати на десятки мільярдів доларів. Вони ще досі мають контракти з іншими країнами на будівництво станцій, технології, сировину і таке інше", - пояснив Подоляк.
Паралельно МАГАТЕ веде перемовини з українською стороною. Це наша розвідка і "Енергоатом".
"Результатів поки немає. Як тільки вони будуть президент України Володимир Зеленський чи очільник МАГАТЕ Рафаель Гроссі про це додатково повідомлять. Поки що більше інформаційної складової ніж реальної логістики, яка чітко говорить, що ми вже на фіналізації угоди", - додав Подоляк.
Водночас Гроссі та президент Франції Емануель Макрон говорять, що це відбудеться найближчими тижнями. Або до Різдва чи Нового року. Подоляк каже, що поки результату немає, то коментувати нічого не варто.
"Як тільки це відбудеться, тоді проговоримо. Це важливо. Треба спочатку отримати результат, а потім коментувати його, як вже фактичний, а не, як надію на отримання цього результату", - наголосив Подоляк.
Варто додати, що нещодавно у рамках візиту до Франції прем’єр-міністр Денис Шмигаль обговорив із керівником МАГАТЕ Рафаелем Гроссі подальші кроки, необхідні для демілітаризації Запорізької АЕС. Однак за словами Шмигаля, міжнародні партнери України наразі не мають конкретної інформації щодо намірів росії вивести війська з території Запорізької атомної електростанції. Він також додав, що перемовини тривають.
Ситуація на Запорізькій АЕС опинилася у центрі уваги з того моменту, коли російські військові почали обстріли станції. Після нетривалої місії на ЗАЕС експерти МАГАТЕ представили звіт, у якому підтвердили, що росія розмістила військовий персонал, транспортні засоби та обладнання в різних місцях станції. Гроссі відтоді проводить переговори з Києвом і Москвою щодо створення зони ядерної безпеки довкола станції. Очільник Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух сподівається, що МАГАТЕ виконає свої зобов'язання, бо на жаль ніхто не бачить убезпечення атомного об'єкта та виведення з нього військ ворога. Варто додати, що 14 грудня, у захопленому Енергодарі окупанти призначили нового псевдомера. Ним став працівник "росатому" едуард сєновоз. У зведенні Генштабу України станом на 15 грудня йдеться про підготовку рашистів підключити ЗАЕС до енергосистеми країни-агресорки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.