На підприємстві попросили споживачів заощаджувати електрику з 19 до 22 години щодня
Блекауту з постачанням електрики влітку не передбачається. Проте в деяких регіонах світло можуть вимикати. Особливо, якщо внаслідок ракетних та дронових атак об'єкти Укренерго будуть пошкодженні. Щодо дефіциту електроенергії в системі, то потужності під час війни й справді є нижчими. Людей просять заощаджувати енергію у вечірній час-пік.
Про це повідомляє пресслужба "Укренерго".
"У коментарях на нашій сторінці ви часто зауважуєте, що літні ремонти на електростанціях проводяться кожного року й ніколи раніше влітку не було проблем з електрикою. Однак всі попередні роки ми мали суттєво іншу ситуацію із доступною потужністю. Під час війни ми не можемо публікувати дані, які вказують на доступну робочу потужність електростанцій в енергосистемі. Однак ми можемо показати, як через російську агресію генерація втрачала встановлену потужність. Це показник того, скільки електроенергії максимально можуть виробити електростанції (за технічними документами), якщо в один момент увімкнути їх усі разом. Наприклад, 1 енергоблок АЕС максимально може виробити 1 ГВт", - йдеться у повідомленні.
У травні 2021 року на тимчасово окупованій території перебувало 4 ГВт встановлених потужностей, зокрема, крупні Зуївська та Старобешівська ТЕС. Вони були окуповані ще у 2014 році.
За рік, травні 2022-го, через повномасштабне вторгнення росії в окупації було вже 21 ГВт. Зокрема, й Запорізька АЕС, яка забезпечувала близько п’ятої частини виробництва електроенергії. Однак, завдяки героїзму енергетиків, минулого літа ЗАЕС ще мала можливість видавати електроенергію в українську енергомережу.
Восени 2022-го року окупанти зробили все можливе масованими обстрілами, щоб забрати таку можливість. Зараз ЗАЕС не виробляє електроенергію, а споживає її з української енергосистеми. Це необхідно для підтримання ядерної безпеки обʼєкта.
Таким чином, в травні 2023 року після сезону масованих атак на українську енергосистему втрати встановленої потужності зросли до 27 ГВт.
Енергетики відновлюють генерацію, де це можливо, готуючись до опалювального сезону. Ремонтувати можна лише відключені енергоблоки – а через наслідки повномасштабного вторгнення можливості їх компенсувати дуже обмежені.
"Цього року ремонти на теплових електростанціях можуть тривати довше, оскільки вони зазнали суттєвих пошкоджень внаслідок російських ракетних та дронових атак. Тому виробництво електроенергії тимчасово зменшується", - пояснюють в "Укренерго".
Щоб забезпечити баланс в енергосистемі енергетики також потребують допомоги споживачів – особливо у вечірні години. Для цього варто перенести використання потужних приладів з 19-22 години на ніч чи день.
"Укренерго" запевняє, що буде використовувати всі можливі резерви для того, щоб забезпечити енергоживлення в країні. На підприємстві наголошують, що попередження про дефіцит потужності не означає неминучих відключень споживачів. Але деякі регіони це може зачепити.
"Якщо синоптики прогнозують буревій, то це не означає, що він зачепить усю країну, хоча попередити людей про нього необхідно, щоб вони могли підготуватися. Так само робить "Укренерго"", - пишуть у пресслужбі.
Як писав Інформатор, Україна зупинила експорт електроенергії. Йдеться про постачання в нічні години у напрямках Молдови та Польщі.
Ми також повідомляли, що українцям дозволили продавати електроенергію власної генерації.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.