Енергосистема України не покращує свого становища
У 2023 році в Україні зберігатимуться відключення світла — менш або більш довготривалі. Енергетикам доводиться використовувати тільки тимчасові схеми для того, щоб забезпечити жителів електрикою. Атаки ворога по важливих об'єктах не припинилися.
Про це в інтерв'ю "Главреду" розповів президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" та експерт з питань енергетики Михайло Гончар. Він наголосив, що не варто чекати на поліпшення ситуації.
"Наступного року нам доведеться перебиватися тимчасовими схемами з усіма наслідками. Те, що ми бачимо зараз – менш або більш довготривалі відключення – буде тривати", - зауважив Гончар.
Він називає ілюзією, мовляв, варто пережити зиму, а навесні вдасться все відновити. Справа не лише у тому, що попереду в енергетиків та немає необхідного обладнання. росія поки не припинила атаки по об'єктах критичної інфраструктури.
"Зрозуміло, що вони (удари рф, - ред.) матимуть місце і протягом зимового періоду, тому нам по суті доведеться створювати нову конфігурацію енергосистеми. Тому що традиційна конфігурація, яка, фактично, є пострадянською спадщиною, переважно знищена, і в умовах війни її не вдасться повністю відновити. Тим більше, що спроба все відновити в таких умовах буде певною мірою марнотратством, тому що зберігаються ризики повторного знищення, - каже Гончар.
Наші електрики творять чудеса. Але в цих чудес є зворотний бік медалі – ситуативні тимчасові схеми. Працюючи за такими схемами, енергосистема України не покращує свого становища.
"Відновити функціонування як зазвичай видається неможливим, бо потрібно важке обладнання — трансформатори високого вольтажу, яких немає де взяти попри розповіді про те, що вони звідусіль до нас їдуть. Так, вони їдуть, але це не те що знищили, бо ці трансформатори — це обладнання для того, щоб зробити тимчасові схеми. Але ці схеми містять у собі ризики, які повʼязані не тільки з ударами з боку росії, але й з тим, що певні напрямки енергосистеми у такому режимі працюють із перевантаженнями. Тому обладнання може елементарно не витримувати і згорати. Тож цю зиму і весь наступний рік ми проходитимемо за допомогою технологій виживання", - пояснив Гончар.
Про відновлення, а точніше створення нової конфігурації обʼєднаної енергосистеми можна буде говорити у повоєнний період, коли зникне загроза ударів по енергосистемі. Або коли ворог припинить свої удари.
Станом на 28 грудня дефіцит електроенергії в системі збільшився. Це пов’язано із зупинкою деяких блоків електростанцій через обстріл газової інфраструктури у східному регіоні. У зв’язку з цим до всіх областей доведені ліміти споживання, перевищення яких призводить до необхідності застосування аварійних відключень. Ремонтні бригади працюють безперервно. Ворог не збирається зупинятися у своїх намірах занурити країну в темряву. Енергетики готуються до будь-яких можливих сценаріїв та за будь-яких умов відновлюватимуть енергосистему.
Нагадаємо, за розповсюдження фото і відео обстрілів в Україні будуть жорстко карати. Крім того, Україна отримала 52 трансформатори на заміну пошкодженим російськими обстрілами.
Також Інформатор писав, чи планують українці у разі блекауту змінювати місце проживання.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.