Червона лінія Путіна: у Forbes написали, чому ЗСУ вже двічі атакували російський радар "Контейнер" і продовжать по ньому бити

Читать на русском

Українські безпілотники вже вдруге атакували російську загоризонтну радіолокаційну станцію (ЗГРЛС) "Контейнер" у Ковилкіно, Республіка Мордовія, у 700 кілометрів від кордону

Читать на русском
РЛС Контейнер у Мордовії (РФ)
Стратегічна ціль ЗСУ знаходиться у російському Ковилкіно

Українські безпілотники вже вдруге атакували російську загоризонтну радіолокаційну станцію (ЗГРЛС) "Контейнер" у Ковилкіно, Республіка Мордовія, у 700 кілометрів від кордону

Українські збройні сили вже двічі атакували надважливу стратегічну ціль в РФ. Йдеться про загоризонтну радіолокаційну станцію "Контейнер" у Ковилкіно (Республіці Мордовії), що знаходиться майже у 700 кілометрах від України. Після цього видання Newsweek вийшло з матеріалом, у якому стверджують, що Україна, можливо, перетнула "ядерну червону лінію" Володимира Путіна

За даними Forbes, минулого тижня українські військові вже намагалися атакувати цю радарну станцію за допомогою безпілотників, проте їм не вдалося досягти цілі. І ось 17 квітня вони знову спробували атакувати "Контейнер", і на цей раз їм вдалося досягти більшого успіху.

Задля атаки на "Контейнер" українським військовим довелося використати не один безпілотник. Це свідчить про складність завдання удару по радарній станції, яка розташована на сотні миль від українських кордонів, а також про розкиданість її компонентів на великій території. Очікувати легкого знищення "Контейнера" не варто. Українські військові будуть продовжувати наносити удари по цій унікальній радарній станції і далі, пише Forbes.

Хоча загоризонтний радар не має такої точності, як звичайний радар, його дальність дії робить його майже недосяжним для більшості видів ударної зброї, за винятком найбільш далекобійних систем, якими володіють лише кілька країн. Проте Київ розробив абсолютно нові типи безпілотників великої дальності, які можуть проникати на територію Росії на відстань до 1000 кілометрів і наносити удари по авіабазах, штабах, нафтосховищах і стратегічних підприємствах.

Forbes відзначає, що поки рано говорити про те, наскільки значна шкода була завдана "Контейнеру" в результаті нальотів безпілотників, або наскільки серйозно вони вплинули на його роботу. Навіть при зруйнуванні однієї або декількох приймальних веж радар не буде відключений повністю. Якщо українські військові діяли розумно та досвідчено, вони, можливо, спрямували атаку на центр управління радаром, без якого вежі втрачають свою ефективність.

Після двох нальотів протягом тижня можна стверджувати, що українські військові проявили велику рішучість не тільки знищити, але й придушити "Контейнер", стверджує видання. Це, мабуть, частина більш широкої стратегії, спрямованої на забезпечення безпеки повітряного простору України для власних військових літаків, включаючи F-16, і водночас на осліплення російських систем ППО щодо нальотів безпілотників.

Загоризонтна радіолокаційна станція "Контейнер" відома своєю здатністю виявляти повітряні цілі на відстані до 3000 кілометрів і коштує 110 мільйонів доларів. Вона є єдиним російським загоризонтним радаром, спрямованим на моніторинг європейського повітряного простору. Інші радари зорієнтовані на північ з російської Арктики.

Що відомо про завдану атаку

17 квітня безпілотники ЗСУ повторно атакували 590-й окремий радіотехнічний вузол військової частини 84680 у місті Ковилкіно (Мордовія), де розташована ЗГРЛС "Контейнер". Місцеві мешканці повідомляли про вибухи, які відбулися близько 9 години ранку. Також у мережі з'явилися відео, на яких видно дим на місці РЛС "Контейнер" після влучання безпілотника.

Як пише Newsweek, Україна за допомогою безпілотника атакувала російський загоризонтний радар 29B6 Контейнер у місті Ковилкіно, що в республіці Мордовія. Цей удар є порушенням однієї з червоних ліній для використання ядерної зброї - а саме, "зрив дій у відповідь ядерних сил", згідно з формулюванням указу Кремля, підписаного Путіним у 2020 році (цей указ затверджує "основи державної політики РФ в області ядерного стримування" - Ред.)

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.