Загарбники пошкодили близько 40% енергетичної інфраструктури України
Україна більше не експортує електроенергію у Європу. Цей процес призупинили через удари ракетами та дронами-камікадзе з боку рф по нашій енергосистемі. Його відновлять, коли ситуація вдасться стабілізувати.
Про це заявив президент України Володимир Зеленський. Він зустрівся з комісаркою Європейського Союзу з питань енергетики Кадрі Сімсон.
Глава держави подякував єврокомісару за візит в Україну саме в той період, коли енергетична інфраструктура зазнає масованих атак ракетами та дронами з боку росії. Він також відзначив роль Сімсон у приєднанні України до європейської енергомережі ENTSO-E.
"На жаль, через удари ракетами та безпілотниками-камікадзе з боку рф по нашій енергосистемі ми призупинили процес експорту електроенергії у Європу. Але я впевнений, що ми все відновимо, і в більш спокійний час, коли буде стабілізована ситуація в нашій енергосистемі, ми продовжимо експорт", - наголосив Зеленський.
Він поінформував єврокомісарку про наслідки енергетичного тероризму з боку росії, яка серйозно пошкодила вже близько 40% усієї енергетичної інфраструктури України, зокрема ТЕС, ТЕЦ та ГЕС, а також про заходи, яких вживає наша держава для стабілізації роботи енергомережі.
Єврокомісарка та глава держави обговорили подальші кроки із забезпечення енергетичної безпеки України. Зеленський докладно розповів про потреби України для відновлення енергетичної інфраструктури й закликав Єврокомісію відігравати координаційну роль у залученні допомоги з боку держав – членів ЄС. Він звернув увагу на доцільність створення платформи для підтримки української економіки, зокрема енергетичної сфери, на зразок Контактної групи у форматі "Рамштайн".
"Ця платформа, такий "економічний Рамштайн", будується й почне працювати. Питання енергетики йде поруч із фінансовою кризою та дефіцитом зброї, тому має бути створений такий майданчик", – переконаний Зеленський.
Окрему увагу сторони приділили подальшому посиленню енергетичних санкцій проти рф. Президент України закликав запровадити цінові обмеження на російський газ на додачу до цінових обмежень на нафту, а також обмежити постачання російського скрапленого газу до країн ЄС у межах наступного санкційного пакета, який необхідно затвердити якнайшвидше.
В Україні наразі діють два режими відключень електроенергії: плановий та аварійний. Плановий режим застосовується для стабілізації енергосистеми за заздалегідь спланованими графіками. Аварійні відключення неможливо передбачити та спрогнозувати, як довго вони триватимуть. Коли ракета чи дрон б’ють по об’єкту інфраструктури, то як наслідок — екстрено відключається частина споживачів. Уряд України продовжує домовлятися з партнерами про збільшення постачання обладнання для відновлення інфраструктури, а також про мобільні джерела живлення й обігріву. Вже 12 країн погодилися допомагати, а багато хто допомагав і до цього. Наприклад, системні оператори деяких країн Європи передавали "Укренерго" обладнання останні 8 місяців. Тому в України є і будуть резерви, аби відновлювати зруйновану інфраструктуру. Українців просять готуватися до складної зими та мати запаси всього необхідного — деталі тут.
Нагадаємо, Україна вперше в історії імпортувала електроенергію з ЄС. Крім того, у ДТЕК закінчується обладнання для ліквідації наслідків обстрілів.
Також Інформатор писав, що у Черкасах зупинили роботу електротранспорту.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.