Компанія вже шукає шляхи для закупівлі обладнання
Виконавчий директор компанії ДТЕК Дмитро Сахарук повідомив, що зі складів уже використали все обладнання для відновлення енергосистеми. Фактично, зараз для лагодження серйозних руйнувань мереж залишається занадто мало засобів. Проблема вже вирішується пошуком нових шляхів поставок та закупівель від наших партнерів.
Про це розповіли на офіційній сторінці Групи ДТЕК у Facebook. Дефіцит запчастин з’явився після чергового масованого удару рашистів по енергосистемі України. Звичайно, шляхи виходу з ситуації вже шукаються для вирішення проблеми.
«Ми вже, на жаль, використали запас обладнання, який у нас був на складах після перших двох ворожизх «хвиль атак», які відбуваються з 10 жовтня. Якусь кількість обладнання ми змогли придбати. Та жаль, вартість обладнання зараз вимірюється сотнями мільйонами доларів», – повідомив Дмитро Сахарук.
Він додав, що зараз є певні складності з закупівлею обладнання. Справа в тому, що його ціна доволі велика. Поки проводяться перемови щодо закупівель чи поставок від наших партнерів. Проте, зараз це проблема для всіх енергетиків.
Окремо директор компанії ДТЕК повідомив, що час віялових відключень для абонентів може збільшуватися через нові складності. Якщо мова йде про планові стабілізаційні відключення – то в деяких місцях він може становити до 6 годин. Звичайно, у випадках з аварійними відключеннями від обстрілів росіян завчасно неможливо знати час.
Наразі сума збитків від російських атак за попереднім підсумком на 30 жовтня (без урахування атаки 31-го жовтня) ДТЕК втратила вже «сотні мільйонів доларів». Більш конкретних даних немає. Щодо 31-го жовтня – енергетики поки не беруться прогнозувати час, який потрібен на відновлення. Більше подробиць обіцяють повідомити ввечері.
У цей день рашисти знову здійснили масований обстріл України за допомогою ракет, а місцями задіювали й дрони-камікадзе. Ворог цілив саме по енергетичній інфраструктурі, але снаряди падали і на цивільні будинки. Силам українських ППО вдалося збити в повітрі 44 ракети із понад 50 запущених.
На жаль, вцілілі ворожі снаряди змогли пошкодити нашу енергосистему. Зокрема, за даними прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, пошкоджень по Україні зазнали 18 об’єктів у десяти різних регіонах. Більша частина з них – саме енергетичні. Значні проблеми з електрикою та водопостачанням спостерігалися в Києві.
Нагадаємо, що росіяни спровокували екологічну катастрофу на Запорізькій АЕС.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.