Через росіян та білорусів в Україні скасували найбільший інтерактивний кінофестиваль у світі

Цього року українці мали обрати найкращу короткометражку разом з глядачами з інших країн світу. Але нам з росіянами та білорусами не по дорозі

фестиваль
Мангеттенський фестиваль короткометражних фільмів скасовано

Вже за тиждень, 28 вересня, в Україні, як і в багатьох країнах світу, мав розпочатися 26-й Мангеттенський фестиваль короткометражних фільмів, до програми якого ввійшло десять стрічок. Втім, після 16 років співпраці з фестивалем українські співорганізатори відмовляються від проведення події.

Про це заявили в кінокомпанії «Артхаус Трафік». Організатори показів в українських кінотеатрах розривають відносини з фестивалем та його засновником Ніком Мейсоном.

Виявляється, головний організатор Мангеттенського фестивалю короткометражних фільмів прийняв рішення відновити покази для росіян. Так, наприклад, 2022-го сеанси у рф були скасовані. А зараз спеціально для громадян та вихідців з країни-терориста фестиваль організував онлайн-перегляд із російськими субтитрами в понад 50 країнах світу.

«Це фактично робить російських глядачів найбільш привілейованими - жоден глядач із будь-якої іншої країни не має настільки широких можливостей. При цьому серед переліку країн, у яких доступний онлайн-перегляд, є російська федерація, а в Білорусі проходитимуть офлайн-покази. Також на сайті фестивалю існує пряма інструкція для резидентів рф, яка пояснює, як обходити підсанкційні платіжні системи при купівлі квитка, що підтверджує орієнтованість саме на росіян», - йдеться в заяві української компанії.

Цього разу українці не зможуть проголосувати за улюблені фільми
Цього разу українці не зможуть проголосувати за улюблені фільми

В описі проєкту фестиваль також проявляє самоцензуру - ухиляється від пояснення причин торішньої паузи для «російськомовних прихильників», посилаючись на неназвану «ситуацію, що склалась».

Американський організатор, засновник фестивалю Нік Мейсон, проігнорував аргументи українського співорганізатора щодо недоцільності та ганебності підтримки росії, а також надання розважального контенту її громадянам, які відповідальні за вторгнення в Україну.

Єдиним рішенням Ніка Мейсона стала незначна зміна на сайті фестивалю - онлайн-покази перестали позиціюватись як «покази для росіян», ставши «показами для російськомовних».

Засновник Мангеттенського фестивалю Нік Мейсон
Засновник Мангеттенського фестивалю Нік Мейсон

Про фестиваль

Мангеттенський фестиваль короткометражних фільмів щороку об'єднує понад 100 тисяч поціновувачів короткого метра в понад 500 містах на шести континентах. Усі роботи-фіналісти Мангеттенського кінофестивалю короткометражних фільмів автоматично кваліфікуються для номінації на премію "Оскар".

Після перегляду в кінотеатрах українські глядачі мали б проголосувати на сайті кінокомпанії, яка організовує фестиваль в нашій країні. Втім цього вже не відбудеться. Переможці будуть оголошені вже в жовтні цього року.

Минулорічний фестиваль у Латвії
Минулорічний фестиваль у Латвії

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube