Кабмін відклав запуск Реєстру олігархів: коли його планують створити

Його мали створити через три місяці з дня опублікування висновку Венеційської комісії

Реєстр олігархів
Уряд відклав створення Реєстру олігархів. Фото з відкритих джерел

Кабінет міністрів України вніс зміни до плану заходів щодо запобігання зловживанню надмірним впливом олігархами. Зокрема, відклали створення Реєстру олігархів до закінчення дії воєнного стану. Про це йдеться у розпорядженні Кабміну №827-р від 19 вересня.

Відповідне розпорядження опублікували на Урядовому порталі. Такий реєстр створять лише через три місяці після закінчення війни.

“З метою реалізації висновку Європейської комісії за демократію через право (Венеційської комісії) до Закону України “Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)” від 12 червня 2023 р. внести до плану заходів щодо запобігання зловживанню надмірним впливом особами, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархами)”, – йдеться у повідомленні.

У додатку зазначається, що функціонування та наповнення Реєстру олігархів планується через три місяці з дня припинення/скасування воєнного стану. Водночас відомо, що його мали створити ще через три місяці з дня опублікування висновку Венеційської комісії до закону про олігархів.

Закон про олігархів: що важливо про нього знати

Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт № 5599 про олігархів у червні 2021 року. Він внесений як невідкладний. Згідно з документом, рішення про визнання особи олігархом приймається РНБО.Це є підставою для включення таких осіб до реєстру олігархів. Їм буде заборонено здійснювати підтримку політичних партій і бути покупцем в процесі приватизації об'єктів великої приватизації. 

Закон також передбачає, що в Україні повинні створити реєстр олігархів. Якщо людина потрапляє до цього реєстру, йому заборонено прямо або побічно фінансувати політичні партії та брати участь у великій приватизації. Особи, включені до реєстру, будуть зобов'язані подавати декларацію — так само як особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Влітку 2023 року Венеційська комісія рекомендувала Україні відкласти імплементацію "антиолігархічного закону". Цей закон Європейська комісія раніше визначила як один із критеріїв подальшого руху Києва в Європейський Союз.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube