Частину тварин росіяни вивезли, частина - загинула: директор Асканії-Нова розповів, що насправді відбувається у заповіднику

Директор "Асканія-Нова" розповів, у якому стані заповідник під окупацією росіян

Асканія-Нова
Директор заповідника розповів, що насправді там відбувається

Керівник Херсонської  обласної військової адміністрації Олександр Прокудін заявив, що заповідника "Асканія-Нова" ім. Фальц-Фейна в Херсонській області більше не існує. Проте директор заповідника Віктор Шаповал зазначив, що про знищення "Асканії" ще не йдеться. Хоча він не заперечив низки труднощів, з якими працівники та тварини зіткнулися через окупацію та повномасштабну війну. 

Олександр Прокудін казав про те, що він чув останнє про заповідник: росіяни звідти вивозять тварин, заповідник пограбований капітально і його більше не існує. Водночас директор "Асканія-Нова" Віктор Шаповал у коментарі "Суспільному" зазначив, що фраза Прокудіна про те, що заповідника більше немає, напевно, була вирвана з контексту. За словами Шаповала, факт вивезення тварин дійсно мають місце. Проте про знищення "Асканія-Нова" на сьогодні не йдеться.   

"Це процес, що відбувається, але не доконаний факт. На сьогодні вивезено у РФ і на тимчасово окуповану територію Криму 20 тварин. Частина тварин загинули через недогляд, відсутність кваліфікованого наукового супроводу і ветеринарного обслуговування. Значна частина заповідного степу — понад 2000 га, вигоріла внаслідок пожеж різної природи", - розповів директор "Асканії Нова".   

Він підкреслив, що ці факти фіксує спеціальна комісія при Херсонській ОВА, Держекоінспекцією. На сьогодні вже відкрито чимало кримінальних проваджень. 

"Факти значних збитків, завданих збройною агресією Росії й окупацією, мають місце. Факт знищення заповідника — ні", - зазначив Віктор Шаповал. 

Як окупанти нищать українську екосистему   

Раніше Центр національного спротиву розповідав, як на тимчасово окупованих територіях росіяни знищують екологію. Зазначається, що наразі на тимчасово окупованій території Донеччини росіяни почали масово вирубувати ліси: згодом деревину вони відправляють за кордон і продають. При цьому понад 3,5 мільйона тонн відходів нині лежать просто неба: окупанти утилізують та не знешкоджують сміття.

"Російська окупаційна адміністрація проблеми у цьому не бачить. Принаймні переконує місцевих у тому, що невдовзі буде тут збудовано сміттєпереробний завод. Втім поки посіпаки ворога закидають обіцянками, полігони з відходами ростуть у геометричній прогресії", - підкреслили в Центрі національного спротиву.   

Також повідомлялося про екологічні катастрофи Азовського і Чорного морів: знищені або пошкоджені кораблі, які знаходяться на якірних стоянках, забруднюють води й поширюють токсини у море. Зокрема, кілька разів росіяни обстріляли портову акваторію та інфраструктуру міста Очакова Миколаївської області, а єдиним в Україні вільним від окупації національним парком, що має вихід до моря, залишаються "Тузлівські лимани" на Одещині. Проте й цей парк постійно обстрілює ворог. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube