Хтось донатить, а хтось на Maserati: українці під час війни купують люксові авто у шокуючих кількостях

Серед покупок громадян України за останні два з половиною роки – чисельні Lamborghini, Ferrari та Aston Martin

бтр, бмп, українськи бійці, Maserati Ghibli
Війна наче одна на всіх, а ось техніка в українців дуже різна

Продажі спорткарів та суперкарів в Україні перевищили показники довоєнного 2021 року. Особливо врожайним став саме 2024 рік. Багаті українці придбали до вересня пів сотні дуже дорогих автівок.

Про це 18 вересня пише Економічна правда. Видання підкреслює, що масовий сегмент авторинку все ще приблизно у два рази відстає від показників 2021 року. Однак це не стосується дорогих моделей.

ЕП раніше розповідала, що люкс-продажі досягнули показників трирічної давнини. Не відстає, якщо не перевершує їх, попит українських мільйонерів і на найбільш розкішні супер та спорткари.

Загалом рівень першої реєстрації таких автомобілів у 2024 році навіть вищий, ніж у відповідні періоди 2021 року, свідчать проаналізовані ЕП дані. Зокрема, у другому кварталі 2024 року на облік у сервісних центрах МВС поставлено три десятки таких автомобілів, а з початку року – пів сотні.

Серед них найбільше, сім машин, – це Maserati Ghibli (орієнтовна вартість 215 тис. дол). На другому місці з п’ятьма автомобілями Bentley Continental GT (220 тис. дол).

Хтось донатить, а хтось на Maserati: українці під час війни купують люксові авто у шокуючих кількостях 1

Хтось донатить, а хтось на Maserati: українці під час війни купують люксові авто у шокуючих кількостях 2

Найдорожчими серед усіх стали Rolls-Royce Spectre 2024 року випуску (440 тис. дол). Одразу три такі авто, які є першими повністю електричними машинами від Rolls-Royce, отримали київські номери.

Цей автопарк, за підрахунками ЕП, лише цьогоріч міг коштувати 12 млн дол, а з лютого 2022 року – 39 млн дол, якщо рахувати за цінами автосалонів.

Проте дедалі більше супер та спорткарів проходять в Україні першу реєстрацію як уживані, тож їх вартість може бути меншою на 20-40%. Якщо до 2022 року на кожні дві нові машини припадала лише одна вживана, то у 2023-2024 роках ця піраміда перевернулася: з 50 зареєстрованих у 2024 році нові лише 16.

Деякі приклади дорогих автопарків: блогери, депутати та навіть поліцейський

Одна з найбільших колекцій дорогих автомобілів в блогера та бізнесмена Олександра Слобоженко, який збагатився на інтернет-арбітражі. Він хизувався в соцмережах придбанням під час великої війни McLaren 720S Spider, який коштує близько 300 тис. дол. Загалом, в його автопарку майже два десятки дуже дорогих автомобілів. Нещодавно Слобоженко отримав підозру в умисному ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах. Після цього ЗМІ писали, що він виїхав з України й (звісно ж) катається там на Ferrari.

Хтось донатить, а хтось на Maserati: українці під час війни купують люксові авто у шокуючих кількостях 3

Слобоженко не єдиний такий з молодих, який полюбляє дорогі машини. За даними ЗМІ, ще один блогер та інвестор у криптовалюту Дмитро Хиценко у 22 роки мав суперкар Lamborghini Huracan за 280 тис. дол і гібридне купе BMW i8 за 100 тис. дол. Чи він придбав щось нове за роки війни, Інформатору невідомо.

Хтось донатить, а хтось на Maserati: українці під час війни купують люксові авто у шокуючих кількостях 4

А ось Михайло Романенко, який у ЗМІ фігурує як "криптомільярдер", у 2023 році, у розпал війні, придбав суперкар Bugatti Bolide вартістю 4,6 млн доларів, з'ясувала ЕП. До того він нібито став власником ще дорожчого Bugatti Centodieci, ціна якого понад 10 млн дол. і яких випустили лише 10 штук.

Хтось донатить, а хтось на Maserati: українці під час війни купують люксові авто у шокуючих кількостях 5

Але є й такі блогери, які пливуть проти течії. Ось Олександр Волошин, який невідомо як покинув Україну, нещодавно заявив, що під впливом Європи переглянув цінності. І подумує тепер, чи не змінити свій, теж небідний автопарк (що поки що залишився в Україні) на дешеві прокатні машини.

"В Україні дуже розвинутий культ "понтів". Якщо бути чесним із собою - мені це не було близько ніколи, але щоб існувати у суспільстві, я себе переконав, що я кайфую від цих тачок, шмоток, ресторанів тощо", - поділився Волошин, і ми йому, звісно, віримо.

 Хтось донатить, а хтось на Maserati: українці під час війни купують люксові авто у шокуючих кількостях 6

Серед нардепів розкішним автопарком відомий Олександр Дубинський, чия мати любить швидкість і нерухомість у Барселоні. Проте це така стара історія, що вкотре її просто незручно розповідати. Але є й новини парламентаріїв. Видання Nikcenter у березні 2024 року написало, що народний депутат від "Європейської Солідарності" Геннадій Вацак став першим у Європі власником електричного Rolls-Royce за 600 тисяч доларів (нагадаємо, ЕП оцінює таку автівку лише у 440 тис.). Йому належить мережа однойменних кондитерських магазинів "Вацак". 

Хтось донатить, а хтось на Maserati: українці під час війни купують люксові авто у шокуючих кількостях 7

Електромобіль Rolls-Royce Spectre, придбаний Вацаком, має два мотори потужністю 585 кінських сил та може розвивати швидкість до 100 кілометрів на годину. Крім того, він здатний проїхати 515 км без підзарядки.

Однак, це не перший розкішний автомобіль в автопарку народного депутата. Журналісти Bihus.info у розслідуванні з'ясували, що Вацак у квітні 2023 року став власником ще й Rolls-Royce Cullinan у версії Black Badge. Вартість кросовера складає близько 700 тисяч доларів. Він також користується моделями Aston Martin, Lamborghini, Bentley та Mercedes.

І нарешті поліцейський начальник. До мільйонерських 200 тисяч доларів за машину його родина не дотягнула. Але, згідно з розслідуванням Bihus.info про голову Нацполіції Івана Вигівського, його сімʼя придбала Audi SQ5, а теща - нову Audi SQ8. Такі автівки коштують від 100 тисяч доларів, однак теща Вигівського вже багато років не отримує зарплатні та не займається бізнесом.
 

Хтось донатить, а хтось на Maserati: українці під час війни купують люксові авто у шокуючих кількостях 8

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube