"На сьогодні секретар РНБО сформулював цей пункт як «інформаційна твердість». Це загальна історія, до якої залучені різні структури, зокрема обидві розвідки, а також СБУ"
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Ця пісня про добрі і світлі почуття. Мені сподобалось слово “Неабищо”, бо воно не звичне, ми так називаємо людей які нам подобаються, чи яких ми кохаємо. Мене називали “моє неабищо”, мені це сподобалось, тому що я відчула в цьому слові певну унікальність, милозвучність. Це слово і смішне, і дивне, але дуже моє”, - коментує TAYANNA.
В Україні наразі є понад 7 млн доз вакцини проти COVID-19
Від сьогодні, 1 липня, в Україні більше не діє карантин та режим надзвичайної ситуації, які ввели через пандемію COVID-19 у 2020 році. Загалом карантин тривав 1193 дні. Тепер коронавірусна інфекція перейшла до групи сезонних захворювань, таких як грип.
Перший випадок коронавірусу в Україні виявили 3 березня 2020 року у Чернівцях. А 13 березня того ж року стало відомо про перший випадок смерті від цієї хвороби. З 25 березня 2020 року за розпорядженням Кабміну по всій території України запровадили режим надзвичайної ситуації. Карантин за більш ніж три роки продовжували безліч разів, весь час то послаблюючи, то посилюючи обмеження.
З початку пандемії COVID-19 в Україні зафіксовано понад 5,5 млн випадків захворювання на коронавірус (із них майже 416 тисяч - серед дітей). Внаслідок хвороби померло понад 112 тисяч українців (із них 89 - діти, 1256 - медичні працівники).
5 травня цього року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила, що скасовує статус пандемії для COVID-19. Гендиректор ВООЗ Тедрос Гебреїсус тоді підкреслив, що оголошене рішення про припинення режиму надзвичайної ситуації у світовій охороні здоров'я у зв'язку з ковідом не слід розцінювати як "привід для зниження пильності".
Він сказав, що країни повинні зберігати пильність щодо COVID-19, оскільки коронавірус нікуди не зник. До слова, від коронавірусу з початку пандемії у світі померло близько 20 мільйонів людей.
У Міністерстві охорони здоров'я повідомили, що щеплення проти COVID-19 залишаються рекомендованими та безоплатними. Наразі в країні є понад 7 млн доз вакцини. Вакцинуватися можна буде як і до скасування карантину: у свого сімейного лікаря або у пунктах вакцинації.
За рекомендаціями ВООЗ, вакцинуватись насамперед мають групи ризику: вагітні, особи віком 60+, імуноскомпроментовані, а також працівники об’єктів критичної інфраструктури. Пункти щеплень продовжуватимуть працювати, на їх базі додатково планується проведення рутинних щеплень.
"Базові протиепідемічні та профілактичні заходи (маски, антисептики, обмежувальні заходи та дистанції у місцях громадського користування) залишаються рекомендованими та застосовуватимуться у разі точкових спалахів COVID-19 на рівні окремих колективів, міст чи областей. Щодо COVID-сертифікатів на території України через відсутність карантинних обмежень його використання та наявність є не обовʼязковою", - кажуть в МОЗ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.