Америка отримує пріоритет на пошук, видобуток і обробку важливих українських корисних мінералів
Народний депутат від "Голосу" Ярослав Железняк опублікував проєкт угоди про корисні копалини між Україною та США. Згідно з документом, американські компанії отримують вигідні умови, зокрема, зможуть без обмежень виводити прибуток. Ця угода ще потребує ратифікації.
Як наголошує Reuters, гарантій безпеки для України в угоді немає. А це було однією з її початкових цілей.
США отримують пріоритет на пошук, видобуток і обробку важливих українських корисних копалин - нафти, газу, урану, літію, золота, рідкозем.
Як пояснив заступник міністра економіки Тарас Качка, ця угода потребує згоди Верховної Ради. Це записано у тексті документа.
"Очевидно, що ми почнемо консультації з парламентом, представимо її максимально прозоро", - сказав він.
За словами заступника міністра, угода унікальна і було багато "страшилок" в медіа".
"Після ратифікації угоди почнеться створення самого фонду і тоді почнеться робота над здійсненням інвестицій", - зазначив Качка.
30 квітня Україна і Сполучені Штати Америки підписали угоду про корисні копалини. Цим кроком Київ прагнув закріпити підтримку президента Дональда Трампа в переговорах про припинення вогню з Росією, повідомляє Bloomberg.
Пізніше це підтвердила міністерка економіки України Юлія Свириденко. Також підтвердження є і з боку Мінфіну США.
Як пише Європейська правда, угода між США та Україною охоплює 57 видів корисних копалин і стосується виключно нових родовищ, на які Україна видаватиме ліцензії після набуття чинності договором. У межах домовленостей Сполучені Штати також нададуть нові постачання зброї для ЗСУ.