Це маніпуляція: омбудсмен Дмитро Лубінець спростував інформацію про "обмін" дітьми між Україною та Росією

Уповноважений з прав людини наголошує, що Україна ніколи не викрадала дітей з Росії, тож ні про який обмін не йдеться

Лубінець
Омбудсмен спростував інформацію ЗМІ

Український омбудсмен України Дмитро Лубінець категорично заперечив інформацію, що з’явилася в іноземних медіа, про угоду між Україною, Росією та Катаром щодо обміну дітьми. Уповноважений з прав людини підкреслив, що жодних угод про обмін дітьми не укладалося і не може бути, оскільки Україна не викрадала російських дітей.

Міжнародне право не передбачає такого процесу, як обмін дітьми. Тож повідомлення про будь-які такі домовленості грають на руку Росії. Про це Лубінець написав у своєму телеграм-каналі у пʼятницю, 27 вересня.

"Насправді жодної угоди ніхто не укладав. Це виглядає, як відверте просування російських наративів", - заявив омбудсмен.

Лубінець наголосив, що Катар виступає посередником саме у процесі повернення незаконно депортованих і примусово переміщених українських дітей, за що Україна висловлює глибоку подяку. Проте він наголосив, що Україна не викрадала російських дітей, не утримує їх на своїй території та не перешкоджає їх поверненню до Росії. Омбудсмен підкреслив, що міжнародне гуманітарне право не передбачає такого процесу, як обмін дітьми. Лубінець засудив пропозиції подібних "механізмів" як цинічні спроби легітимізувати депортацію українських дітей.

"Прошу українських та міжнародних журналістів не поширювати чергову російську пропаганду та звертатися до офіційних джерел!" - закликав омбудсмен.

Обмін дітьми: про що йдеться

Напередодні французьке видання Le Figaro повідомило, що Катар провів переговори та домовився з Москвою і Києвом про обмін дітей під його егідою. До своїх сімей мають повернутися 13 неповнолітніх та один дорослий. Серед цієї кількості є як діти, яких повернуть в України, так і ті, що поїдуть до РФ, йшлося у матеріалі.

Нагадаємо, 22 вересня, в Україну повернули 10 дітей з тимчасово окупованих територій Херсонської області. Серед них сім хлопчиків і три дівчинки. Наймолодшій дитині лише три роки, а найстаршій – 16. Аналогічна кількість дітей з окупації повернулась на контрольовану Україною територію у березні. Ці діти зазнали тривалої розлуки із сімʼями, але нарешті змогли обійняти своїх рідних, і тепер усі вони знаходяться в безпеці.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube