У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Український правозахисник та військовополонений Максим Буткевич, якого засудили у росії до 13 років колонії суворого режиму, не був 4 червня на Донбасі.
Підрозділ засудженого у фейковій "ЛНР" до 13 років колонії правозахисника Максима Буткевича передислокували з Києва на Донбас лише через десять днів після того, як відбулися події, що йому інкримінуються окупантами.
Про це виданню Ґрати розповіли колеги та друзі Буткевича.
За версією росіян, 4 червня 2022 року правозахисник, начебто перебуваючи у Сєвєродонецьку, начебто вистрілив у мирних жителів із протитанкового гранатомета "з метою їхнього вбивства та заподіяння майнових збитків". У результаті, як стверджує слідком рф, постраждали двоє людей.
Незалежних адвокатів у справу Буткевича не допустили, а за інформацією російських силовиків, він, начебто, визнав свою провину і покаявся.
Колеги та друзі правозахисника розповіли виданню Ґрати, що 4 червня його підрозділ не міг бути у Сєвєродонецьку. За словами близьких Буткевича, він потрапив до Донбасу не раніше 14 червня, а до цього перебував у Києві та Київській області. Інформацію про це підтверджують особисті листування, які має у розпорядженні видання Ґрати.
"За моїм листуванням з Максимом я не маю жодного сумніву, що він не був 4 червня в Сєвєродонецьку - він був на зв'язку щодня, що неможливо в умовах воєнних дій. Ба більше - коли його підрозділ відправляли на якесь завдання, він попереджав, що не буде на зв'язку якийсь час. Що, власне, відбувалося кілька разів - один раз у квітні, і ось 19 червня", — розповів Ґратам правозахисник Саша Файнберг.
У другій половині червня Буткевич потрапив у полон. 24 червня окупанти опублікували відео з його допитом, а у серпні міноборони країни-терориста підтвердило, що утримує Буткевича у полоні. Питанням визволення Буткевича займається Обʼєднаний центр із пошуку та звільнення полонених.
Від весни 2014 року Максим Буткевич допомагав переселенцям, а також займався захистом біженців та протидією дискримінації. Загалом він працює як правозахисник упродовж останніх 20 років. До команди Громадського радіо він приєднався восени 2013 року. Під час Майдану був репортером і ведучим програм Громадського радіо на волонтерських засадах. Також він був членом правління відділення Amnesty International, центру з прав людини ZMINA .Також він працював журналістом на телеканалах СТБ та "1+1" та був кореспондентом ВВС у Лондоні.
В останні роки Буткевич координував роботу систем моніторингу та швидкого реагування на порушення прав людини в Україні REAct та "Альянсу громадського здоров'я".
Нагадаємо, раніше Інформатор писав про подробиці перемовин про здачу в полон військових з "Азовсталі".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.