"Україна відкинута на 100 років назад, їхня енергетична система знищується. А скільки українців покинули країну і тепер живуть в інших державах? Вони можуть ніколи не повернутися"
"Якщо буде справедлива угода, якщо президент Трамп, я в це вірю, зможе гарантувати нам цю сильну та незворотну безпеку" для України, то ми рухатимемося на дипломатичному шляху. Я розумію, що без Росії неможливо дипломатично закінчити цю війну"
Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Ця пісня про співзалежну жінку, яка перебуває у стосунках, де її знецінюють. Усі навколо бачать це ставлення і не можуть зрозуміти чому вона досі там... Чому не бачить очевидних речей, виправдовує щоразу таке ставлення до себе. Де її самоцінність? Як можна таке допускати?
Український правозахисник та військовополонений Максим Буткевич, якого засудили у росії до 13 років колонії суворого режиму, не був 4 червня на Донбасі.
Підрозділ засудженого у фейковій "ЛНР" до 13 років колонії правозахисника Максима Буткевича передислокували з Києва на Донбас лише через десять днів після того, як відбулися події, що йому інкримінуються окупантами.
Про це виданню Ґрати розповіли колеги та друзі Буткевича.
За версією росіян, 4 червня 2022 року правозахисник, начебто перебуваючи у Сєвєродонецьку, начебто вистрілив у мирних жителів із протитанкового гранатомета "з метою їхнього вбивства та заподіяння майнових збитків". У результаті, як стверджує слідком рф, постраждали двоє людей.
Незалежних адвокатів у справу Буткевича не допустили, а за інформацією російських силовиків, він, начебто, визнав свою провину і покаявся.
Колеги та друзі правозахисника розповіли виданню Ґрати, що 4 червня його підрозділ не міг бути у Сєвєродонецьку. За словами близьких Буткевича, він потрапив до Донбасу не раніше 14 червня, а до цього перебував у Києві та Київській області. Інформацію про це підтверджують особисті листування, які має у розпорядженні видання Ґрати.
"За моїм листуванням з Максимом я не маю жодного сумніву, що він не був 4 червня в Сєвєродонецьку - він був на зв'язку щодня, що неможливо в умовах воєнних дій. Ба більше - коли його підрозділ відправляли на якесь завдання, він попереджав, що не буде на зв'язку якийсь час. Що, власне, відбувалося кілька разів - один раз у квітні, і ось 19 червня", — розповів Ґратам правозахисник Саша Файнберг.
У другій половині червня Буткевич потрапив у полон. 24 червня окупанти опублікували відео з його допитом, а у серпні міноборони країни-терориста підтвердило, що утримує Буткевича у полоні. Питанням визволення Буткевича займається Обʼєднаний центр із пошуку та звільнення полонених.
Від весни 2014 року Максим Буткевич допомагав переселенцям, а також займався захистом біженців та протидією дискримінації. Загалом він працює як правозахисник упродовж останніх 20 років. До команди Громадського радіо він приєднався восени 2013 року. Під час Майдану був репортером і ведучим програм Громадського радіо на волонтерських засадах. Також він був членом правління відділення Amnesty International, центру з прав людини ZMINA .Також він працював журналістом на телеканалах СТБ та "1+1" та був кореспондентом ВВС у Лондоні.
В останні роки Буткевич координував роботу систем моніторингу та швидкого реагування на порушення прав людини в Україні REAct та "Альянсу громадського здоров'я".
Нагадаємо, раніше Інформатор писав про подробиці перемовин про здачу в полон військових з "Азовсталі".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.