Бунт поліцейських, низькі зарплати та брак кадрів: Клименко розповів про те, що відбувається в Нацполіції

Глава Нацполіції поскаржився на відсутність мотивації у патрульних йти на службу через низький рівень зарплат

Бунт поліцейських, низькі зарплати та брак кадрів: Клименко розповів про те, що відбувається в Нацполіції

Сьогодні поліцейські мають найнижчу зарплату серед правоохоронців. З цим пов'язано зростаюче невдоволення у їхніх лавах. Про це журналістам розповів голова Нацполіції Ігор Клименко. 

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на інтерв'ю Клименка виданню "Цензор.нет". 

За його словами, один з підрозділів МВС виплатив наприкінці року преміальні своїм співробітникам. Поліцейські інших підрозділів дізналися про це, і це призвело до шквалу невдоволення

За словами Клименка, патрульна поліція просто не має бюджету, щоб платити своїм співробітникам такі ж гроші. При цьому він погодився з тим, що "людей, яким просто не вистачає грошей, щоб купити подарунки родичам до новорічних свят, можна зрозуміти".

"Ви маєте рацію, коли кажете, що зараз у поліцейських найнижча зарплата серед правоохоронців... У 2022 році зарплата поліцейського на 15% менша, ніж середня зарплата у цивільних", - повідомив він.

Клименко уточнив, що з 2019 до 2021 року бюджет Національної поліції не змінювався, незважаючи на те, що питання про збільшення фінансування постійно порушувалося. Він уточнив, що йдеться не лише про збільшення зарплат, а й про розвиток служб, що входять до складу поліції.

За даними Клименка, на виплату заробітних плат та податків йде приблизно 83% усіх коштів.

Влітку минулого року у бюджетному запиті на 2022 рік закладали суму у 70,5 млрд гривень саме на зарплати та податки, щоб поліцейські отримували в середньому не менше 24 тисяч гривень на місяць. Але на момент формування бюджетної декларації цю цифру було визначено на рівні 42 млрд гривень, а за фактом Нацполіція отримала лише 29 млрд гривень. 

Він додав, що у 2015 році середня зарплата поліцейського становила 5,8 тисяч гривень. У патрульних зарплата була вищою – 8 тисяч гривень. Того ж року середній рівень зарплати по країні був 3,6 тисяч гривень.

"Тобто різниця між зарплатою в цивільному секторі та поліцейському складала 60%. Тоді поліцейський мотивовано йшов на службу", - каже Клименко.

За словами голови Нацполіції, таке фінансування неминуче призводить до труднощів у кадровій політиці та нестачі кваліфікованих кадрів. 

Однак, оскільки у 2022 році проект Держбюджету надійшов до парламенту з показником 30 млрд гривень до фонду заробітної плати, додатковий мільярд у цьому році витратить саме на збільшення зарплат патрульних. 

На кого очікує підвищення зарплат на 10%

  • патрульну поліцію;
  • поліцію особливого призначення;
  • дільничні підрозділи;
  • відповідальних за взаємодію з громадами;
  • дружини, що протидіють домашньому насильству;
  • ювенальну превенцію;
  • поліцію діалогу;
  • конвойну службу;
  • вибухотехніків;
  • кінологів;
  • інспекторів.

"Слідчим, дізнавачам, оперативникам територіальних підрозділів виплатять із січня по плюс 5%, а в лютому вони отримають ще додатково 5%. Таким чином ми вийдемо і для цих категорій співробітників на підвищення 10%", - уточнив Клименко.

Раніше Інформатор повідомляв, що допоки Нацполіція не наведе ладу з нелегальною зброєю, "зарано довіряти українцям "вогнестріл"

Також ми писали, що патрульна поліція України запустила Telegram-бот для затримання "закладників".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. Слідкуйте за новинами онлайн прямо в месенджері на нашому Telegram-каналі  Informator Live . Підписатися на канал у Viber можна тут .

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube