Бункер, захисні рукавички та команда елітних снайперів: чи допоможуть путіну безпрецедентні заходи безпеки

Читать на русском

Про ймовірність ліквідації диктатора все частіше говорять не лише на Заході, а й в росії

Читать на русском
Бункер, захисні рукавички та команда елітних снайперів: чи допоможуть путіну безпрецедентні заходи безпеки
Поява путіна на публіці супроводжується серйозними заходами безпеки

Про ймовірність ліквідації диктатора все частіше говорять не лише на Заході, а й в росії

Нещодавня заява міністра закордонних справ рф про те, що в Пентагоні виношують плани фізичного усунення путіна, не справила великого враження на громадськість. Навряд чи у світі знайдеться хтось ще, крім російського диктатора, чиєї смерті хотіло б так багато людей. Слова лаврова, скоріш за все, є лиш черговим відображенням того рівня страху за своє життя, в якому перебуває не лише хазяїн кремля, а і його підлеглі.

Втім, поки ніхто не береться сказати, наскільки цей страх є виправданим.

А ніхто і не приховує 

Розмови про ймовірну ліквідацію ватажка росіян точаться вже декілька років поспіль. А з початком військової агресії рф проти України взагалі стали одним з ключових інформаційних трендів. І задають його, дійсно, представники американського істеблішменту. 

Так, ще у березні цього року, американський сенатор Ліндсі Грем, виступаючи у прямому ефірі Fox, закликав ліквідувати президента росії владіміра путіна. 

“Хтось у росії має взяти на себе відповідальність і прибрати цього хлопця. Ви зробите своїй країні та світу велику послугу”, – сказав сенатор.

Грем висловив сподівання, що в росії знайдеться свій успішний полковник Штауффенберг, маючи на увазі німецького офіцера, який у 1944 намагався підірвати Гітлера. 

Екскомандувач британської армії Річард Кемп також вважає, що путін є “постійною та смертельною загрозою” і його вбивство могло б допомогти врятувати тисячі життів. На його думку, НАТО має розглянути всі варіанти усунення путіна від влади.

А колишній офіцер британської розвідки, який керував відділом росії у МІ-6, Крістофер Стіл переконаний, що путіна усунуть від керівництва країною, у крайньому випадку – уб’ють свої ж люди. 

Хочуть, але не зважаються

За словами російського правозахисника Марка Фейгіна, колективний Захід і публічними, і непублічними методами намагається достукатися до російського істеблішменту: “Приберіть цього божевільного!” Але ні політичний бомонд рф, ні військове командування країни, ні представники інших силових відомств не готові ліквідувати путіна, щоб зупинити війну.

Звичайно, для кремлівської верхівки та військового керівництва рф було б комфортніше, якби війни не було, і всі проблеми можна було б вирішити, не доводячи до режиму санкцій. В цьому серед російських еліт склався певний консенсус. Проблема в іншому: навіть попри ремствування і невдоволення, які періодично прориваються в публічне поле, вони не готові до будь-яких дій.

“Вони хочуть, щоб усе сталося само собою, щоб путін помер, або його вбили, або він подавився грибами. Але не дай боже суб’єктизуватися самим, приймати якісь рішення”, – говорить Марк Фейгін про настрої серед російських еліт. Він впевнений: еліта російської армії не готова самостійно ліквідувати путіна.

Смертельний страх смерті

У вересні цього року британський таблоїд The Sun   опублікував розслідування про декілька спроб замаху на путіна. Остання з них, за даними видання, була скоєна на початку повномасштабного російського вторгнення в Україну. Хоча точно невідомо, хто стоїть за нападом і де він стався. 

Тобто кремлівський диктатор знає про те, що майже кожна хвилина його безславного життя може стати останньою. Це, звісно, не могло не вплинути на його психічний стан і поведінку.

Російський президент одержимий думкою про те, що хтось хоче його вбити, тому й ховається у своєму ізольованому бункері. Він навіть оточив себе снайперами, які, як вважається, їздять з ним всюди. У снайперів є одне дуже важливе завдання від диктатора – знайти інших стрільців і “спіймати їх”, перш ніж вони матимуть змогу натиснути на спусковий гачок, навівши зброю на путіна, пише The Sun.

Побоюючись, що його також можуть отруїти, російський президент найняв команду людей, які пробують його їжу, перш ніж її з’їсть він.

“Схоже, російський диктатор стає дедалі параноїдальним. Ходили чутки, що путін навіть замовив спеціальні рукавички, щоб захистити свою шкіру від можливого впливу вбивчих речовин. Навіть його щоденне ранкове плавання більше не є “священним”, оскільки він перевіряє воду кілька разів на день, щоб впевнитися у відсутності підозрілих хімічних речовин. Згідно з повідомленнями, путіна постійно супроводжує легіон лікарів”, – розповідає ЗМІ.

Як охороняють путіна

Поява путіна на публіці супроводжується серйозними заходами безпеки: зверху периметр стережуть снайпери, а поруч із диктатором знаходиться його особистий спецназ – працівники Федеральної служби охорони рф (колишнього дев’ятого управління КДБ СРСР). Поруч із путіним зазвичай знаходиться кілька десятків охоронців, а чисельність служби оцінюють у кілька тисяч людей. Достовірно невідомо, скільки коштує утримання цієї особистої “преторіанської гвардії”, але явно недешево.

Пересувається путін і його армія теж із розмахом. Стандартний кортеж президента складає близько 10 автомобілів. На закордонних відрядженнях він удвічі більший.

Їздить путін на спеціальних машинах, вироблених у росії. Aurus – російська родина автомобілів вищого класу, які почали випускати у 2013 році. Його кортеж оснащений різноманітною зброєю, аж до ручних гранатометів, і цілком може вважатися військовою міні-бригадою.

Ну, і найбільш відомий засіб безпеки путіна, який претендує на звання “мем року” – це довжелезний стіл, за яким той зустрічається зі своїми співрозмовниками. “Путін тримає довгу дистанцію через погану епідеміологічну ситуацію, пов’язану із коронавірусом”, – пояснюють в оточенні диктатора.

Для тих, кому контактувати з диктатором доводиться не в кабінеті, обов’язковий двотижневий карантин.

“Ні вторгнення в Україну, ні чотири щеплення проти коронавірусу, ні ослаблення пандемії не скасували карантину для тих, хто контактує з владіміром путіним. Регулярно в ізоляції сидять пілоти та медики. Для доступу в “чисту зону” сотні людей чотири рази здають ПЛР-тести і двічі перевіряють антитіла до коронавірусу. Беруть і додаткові аналізи – на грип, стафілокок та глисти”, – повідомляє російська служба BBC News. 

У кого що болить, той про те і говорить

Виступаючи 27 жовтня на засіданні міжнародного дискусійного клубу “Валдай”, путін абсолютно неочікувано згадав ліквідацію американцями командувача підрозділу “Кудс” Корпусу вартових Ісламської революції Касема Сулеймані.

“Не соромляться нічого. Взяли ось Сулеймані вбили, іранського генерала. Можна як завгодно ставитися до Сулеймані, як завгодно, але це офіційна особа іншої держави. Вбили на території третьої країни і сказали: “Так, ми вбили”. Що це таке взагалі? Де ми живемо?”, – обурився путін через два роки після ліквідації терориста.

Генерал Касем Сулеймані був знищений в січні 2020 року в Багдаді. Це була відповідь на обстріли американської бази проксі КСІР із числа іракських терористичних угруповань шиїтів.

Через рік Ізраїль визнав, що брав участь в операції, проведеній американськими спецслужбами. Про це розповів колишній начальник військової розвідки Ізраїлю генерал-майор Тамір Хайман. Ліквідацію Сулеймані генерал назвав одним з головних успіхів своєї каденції. На його думку, Сулеймані становив величезну загрозу для регіональної стабільності.

“Свого часу путін також з приводом та без нього згадував Каддафі. І багато в чому терор проти російського народу був заснований на путінській манечці страху перед “кольоровою революцією”. Тепер начебто викосили всіх. Зачистили до гранітного шару. Але манечка-то нікуди не дівається. І якщо доля Каддафі йому більше не загрожує, з’явилася нова фобія – доля Сулеймані. Тут зачистити не вдасться. Тут хлопці серйозніші будуть. Недарма великий вождь никається бункерами і землянками. І про Сулеймані він згадав зовсім не просто так – це явно щось підсвідоме”, – говорить російський аналітик Анатолій Несміян.

Скільки коштує вбити путіна

Один трильйон доларів – саме стільки коштувала Європі війна, розв'язана російським диктатором. І це лише в частині подолання енергетичної кризи: таку суму уряди європейських країн змушені були витратити на перекривання різкого стрибка цін на енергоносії. 

“А я собі згадав про спецоперацію Спис Нептуна. Так називалося розроблене ЦРУ вистеження і вбивство попередника путіна, теж терориста №1, Усами бен Ладена. Його грохнули в далекій пакистанській пустелі. Було задіяно лише 79 спецназівців та один дресирований пес. Американська розвідка змогла навіть створити 3D-візуалізацію будинку, в якому переховувався терорист, також розрахувати кількість його співмешканців, ба навіть їхній зріст і стать”, – говорить український журналіст Остап Дроздов.

Він звертає увагу на те, що, сума, витрачена на супутникове стеження й підготовку нальоту на особняк бен Ладена, не співмірна з трильйоном доларів збитків, які цілий континент зазнає від “одного лисого дурня”.

“Суто з калькуляторних міркувань набагато дешевшою була би спецоперація з умовною назвою Спис Бункера. Тисячократно дешевше й релевантніше було б допомогти побачитися декому з Кобзоном, ніж втрачати суму 12 нулями”, – зауважує Дроздов.

Раніше Інформатор повідомляв про те, що путін прагне затяжної і виснажливої війни з Україною.

Також ми писали про те, як будуть судити путіна та його посіпак за воєнні злочини.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.