Бульйон тільки зашкодить. Прикрі помилки лікування в спеку

Лікування влітку відрізняється від лікування у холодну пору

Колаж: Інформатор Україна
Через різкі перепади температури дуже легко підхопити застуду

Літо цього року мінливе - в один день може пройти ливень зі шквальним вітром, а потім знову вийде сонечко. Через різкі перепади температури дуже легко підхопити застуду

Як лікування влітку відрізняється від лікування у холодну пору, читайте у матеріалі Інформатора.

Пийте не звичайну, а мінеральну воду

Для того щоб організм в повному обсязі вимивав з себе токсини, у нього має бути запас вільної рідини. Вона втрачається в процесі терморегуляції при лихоманці, але влітку ці втрати зростають в рази через спеку.

Якщо пити багато води, це перевантажить серцево-судинну систему і збільшить кількість поту, разом з яким з організму будуть виходити і мінеральні речовини. Тому пийте воду з рівнем мінералізації від 100 до 400 мг л (ця інформація вказана на етикетці). За рахунок солі вода затримається в організмі (створивши рідинне депо) і поповнить запаси загублених при потінні мінералів.

Бульйон тільки зашкодить. Помилки лікування в спеку 1

Відмовтесь від білкових продуктів

Відомий “дідівський” спосіб боротьби із застудою курячим бульйоном підходить лише в холодну пору року. Білок в ньому потрібен для нормальної роботи імунної системи, і у вигляді бульйону він легко засвоюється, не підвищуючи термогенез. При високій температурі вироблення організмом тепла і так збільшується, тому вживання навіть найлегших тваринних білків, наприклад, кефіру, у спеку розігріває організм ще більше. Тому на час хвороби варто відмовитися від всіх білкових продуктів, включаючи кисломолочні. А ось коли одужаєте, тваринні білки їжте, і щодня: під час хвороби організм неабияк їх витратив.

Замініть цитрусові овочами

Частину води і мінералів можна набирати, вживаючи овочі, які на 95-98% складаються з води. Наприклад, огірки, кабачки, кавуни.

Для поліпшення детоксикації варто їсти коренеплоди (морква, буряк, селера) в тушкованому або запеченому вигляді: вони містять велику кількість харчових волокон, у яких при термічній обробці збільшуються сорбуючі властивості.

Бульйон тільки зашкодить. Помилки лікування в спеку 2

Не виходьте на вулицю в спекотний та сонячний час

Хворому застудою можна влаштовувати прогулянки лише у час, коли немає сильної спеки. Наприклад, вранці або ввечері.

Також під час хвороби влітку не варто пускати сонячне світло в кімнату хворого. Воно активізує роботу головного мозку, через що до нього приливає багато крові. А у хворому організмі вона “напхана” токсинами. Це може викликати стійку мігрень. Тому влітку в кімнаті застудженого вікна повинні бути закриті щільними шторами.

Не вживайте червоні ягоди при температурі до 38,5° C

У складі червоних ягід, особливо у малині, полуниці та вишні, крім вітамінів, є аспіріноподібні речовини. Вживати ці ягоди хворому, який температурить, не варто: рослинний аспірин, як і його хімічний аналог, сприяють пітливості і зниженню температури тіла. Але ж лихоманка – це спосіб боротьби організму з інфекцією, тому не потрібно втручатися в терморегуляцію.

Бульйон тільки зашкодить. Помилки лікування в спеку 3

Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв, які овочі заважають вам схуднути.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube