Фахівець з авіації Анатолій Храпчинський зазначив, що Україна вже має дрони, здатні бити по цілях на відстані до 2,5 тис. км. Тому незабаром можна очікувати ураження низки стратегічних обʼєктів рф
Українські дрони, які влучили в обʼєкти у Татарстані рф 2 квітня, подолали значно більшу відстань, ніж вважалося раніше. На думку авіаексперта Анатолія Храпчинського, йдеться про понад 1300 км, які поділяють кордон України з рф та Єлабугу. Оскільки БПЛА мали обходити засоби ППО, РЕБ та густонаселені міста рф.
Водночас успіх операції був зумовлений не тільки прогалинами в російській протиповітряній системі. Також велику роль відіграли й зусилля українських інженерів, які винайшли рішення такої складної задачі. Про це Храпчинський розповів у коментарі YouTube-каналу "Україна на часі".
"Коли ми кажемо про відстань до Єлабуги, 1300 км, це по прямій. Наші дрони летять, обходячи і ППО, і засоби РЕБ, і густонаселені міста - це було б помітно для них. Тому ми можемо казати про значно більшу відстань, яку ми можемо долати. Є деякі наші БПЛА, які можуть летати на відстань понад 2,5 тис. км", - розповів експерт.
Храпчинський зазначив, що під час удару по Єлабузі українські дрони перелетіли стратегічно важливий обʼєкт - Казанський авіазавод, на якому ремонтують стратегічні літаки Ту-160 та Ту-22М3. Є й інші важливі для ворога підприємства, які розташовані ближче, ніж уражений у вівторок завод з виробництва "Шахедів".
Ці підприємства забезпечують загарбників боєприпасами, зокрема, ракетами та ФАБами, як у випадку заводів "Радуга" у Підмосковʼї та "53 арсенал" у Нижньогородській області. Тому у подальшому варто очікувати, що дрони українського виробництва уразять і їх, вважає експерт.
"У росії є прогалини в ППО. Ми бачили на відео, що дрон, який долетів до Єлабуги, досить помітний за розміром. Але все одно для класичних систем ППО він не такий вже і помітний. Інженери наші побудували систему, яка може обходити на шляху своєму певні системи. За рахунок цього ми бачимо результативність. Є недбалість російської сторони і також є інженерна думка, яка допомогла створити нам таку систему", - додав Храпчинський.
Вранці 2 квітня стало відомо, що дрони уразили обʼєкти у російській республіці Татарстан, розташованій за 1200 км від кордону з Україною. Цілями атаки стали завод з виробництва дронів-камікадзе "Шахед" та НПЗ.
На думку Інституту вивчення війни, дронова атака 2 квітня свідчить про новий етап у стратегії України щодо нанесення ударів по об'єктах у глибокому тилу росії. Відстань, яку подолали БПЛА, є значним переломним моментом, вважають експерти.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.