Мільярди данських крон від заморожених активів РФ нададуть Україні на виготовлення зброї
Данія планує інвестувати в українську оборонну промисловість 4,2 млрд данських крон (628 млн доларів США). Про відповідну домовленість між двома державами повідомило Міністерство оборони Данії. Фінансуватися інвестиції будуть за рахунок доходів від заморожених активів РФ.
Як сказано у повідомленні міністерства, українська зброя та бойова техніка будуть потрапляти на фронт завдяки данським грошам. Угоду підписали міністр оборони Данії Троельс Лунд Поульсен, міністр оборони України Рустем Умєров та міністр стратегічної промисловості Герман Сметанін.
Загалом Данія передасть на виготовлення українського озброєння 1,3 млрд данських крон від уряду та 2,9 млрд данських крон доходу від заморожених активів. Останні країна буде передавати від імені Європейського Союзу.
"Данія лідирує, здійснюючи пожертвування озброєнь безпосередньо від української оборонної промисловості. Це посилює здатність українців виробляти саме ту зброю, яка має попит", – прокоментував угоду Поульсен.
Тим часом Норвегія 23 серпня передала Україні ліцензію на виробництво артилерійських снарядів калібру 155 міліметрів Nammo. Це вже друга снарядна ліцензія – до цього Україна отримала дозвіл на виробництво снарядів від KNDS/Nexter. За норвезьку снарядну ліцензію платити нічого не потрібно, щобільше, Норвегія погодилася профінансувати розгортання виробництва в Україні.
Президент України Володимир Зеленський у своєму виступі на Чернігівщині в інтерв'ю телемарафону "Єдині новини" обурився щодо недостатнього забезпечення снарядами для контрнаступальних дій. Він заявив, що в Україні наразі немає достатньої кількості снарядів, необхідних для ведення таких операцій.
Ситуація могла б стати ще гіршою, якби не чеська снарядна ініціатива. У Чехії відмовились назвати держави, де вдалось закупити 800 тисяч снарядів для України. Відомо, що в Євросоюзі мають намір постачати Україні від 2 мільйонів снарядів щороку, починаючи з 2025 року.
Першу партію снарядів за першою ініціативою передали Україні у червні. Їх тип та обсяг партії не розкрили. Кошти на снаряди надали країни-союзниці. Відомо, що до ініціативи приєдналися 18 країн. З них 15 вже виконали свої зобов'язання, зробивши внески.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.