Копенгаген закликає інші країни наслідувати його приклад, адже це піде на користь українській оборонній промисловості
Данія профінансувала придбання 18 українських самохідних гаубиць (САУ) "Богдана". Дівізіон таких машин надійде до Сил оборони України найближчими місяцями. які почнуть надходити найближчими місяцями. Міністр оборони Данії Лунд Поульсен заявив, що можливості України виробляти озброєння перевищують обсяги відповідного фінансування.
Тож Копенгаген сподівається, що його приклад наслідують більше країн. Адже потенціал для таких угод є великим. Про це у четвер, 11 липня, повідомила пресслужба Міноборони Данії.
"Під час мого візиту до України цієї весни для ознайомлення з оборонними підприємствами в Києві, я переконався у можливостях підтримки України шляхом придбання техніки безпосередньо через українську оборонну промисловість. Це гарантує, що техніка, необхідна українцям на фронті, буде виготовлена та доставлена оперативно. Українські артилерійські знаряддя відіграють центральну роль у цьому пілотному проєкті", - сказав посадовець.
За словами Поульсена, такі замовлення мають очевидні логістичні переваги та сприяють розвитку оборонної промисловості в Україні. Він висловив сподівання, що більше країн наслідуватимуть данську модель закупівель в Україні. Адже можливості українців виробляти озброєння перевищують наявне фінансування.
"Тому існує великий потенціал для таких угод, щоб виробляти більше обладнання в Україні та водночас допомагати розбудовувати українську оборонну промисловість", - додав датський міністр.
2С22 "Богдана" - це українська самохідна артилерійська установка на колісному шасі, яка стала першою вітчизняною САУ, розробленою під стандартний для країн НАТО калібр 155 мм. У 2022 році гаубиця отримала бойове хрещення у битві за острів Зміїний. У 2023 році офіційно прийнята на озброєння Збройних сил України.
Тим часом військова допомога незабаром надійде ще й від Канади. Премʼєр Джастін Трюдо оголосив про новий пакет обсягом 500 млн доларів. Перед цим він з президентом Зеленським обговорив військові потреби України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.