Буданов: Мобілізацію в Україні не скасують, попри нульову ефективність примусово призваних в ЗСУ

Читать на русском

Очільник ГУР МО Кирило Буданов вважає, що українці за 30 років так і не відчули себе справжніми громадянами своєї країни

Читать на русском
Буданов пояснив, чому українці не хочуть йти воювати на фронт
Кирило Буданов і мобілізація в Україні

Очільник ГУР МО Кирило Буданов вважає, що українці за 30 років так і не відчули себе справжніми громадянами своєї країни

В Україні не планують скасовувати мобілізацію й від неї неможливо відійти. Втім, є проблема із тими, кого зараз призивають до лав ЗСУ. Як виявилось, багато мобілізованих за 30 років так і не відчули себе українцями й не готові виконувати свій священний обов'язок щодо захисту України. На фронті їхня ефективність майже нульова.

Думками про мобілізацію в Україні поділився очільник ГУР МО Кирило Буданов у ході дискусійної панелі "2024: виклики і перспективи". Він наголосив, що зараз на фронті воюють всі, хто це хотів зробити. Ці люди або вже залучені у підрозділах ЗСУ, або приєднались до армії у перші шість місяців повномасштабної війни. Втім кількість бійців зменшується і їх необхідно заміняти іншими воїнами й робити це з "об'єктивних причин".

"Це факт, це треба розуміти й визнавати. За таких обсягів без мобілізації жоден рекрутинг не покриє наших потреб. Це подібна проблема, як з боєприпасами, бо обсяги величезні. Сукупно Сили оборони України зараз складають (назву трішки умовну кількість, бо ми підійшли до держтаємниці) мільйон сто тисяч людей. Ніякий рекрутинг такі обсяги покрити не може. Виключно мобілізація", – зазначив очільник ГУР.

Буданов підкреслив, що є величезна проблема саме з мотивацією нових мобілізованих і "гарні гроші", які ЗСУ зараз платять українцям, цю проблему не вирішують. На фронті їхня ефективність близька до нуля

"Скільки б людей примусово або непримусово, якимись хитрощами чи згідно з нормами законодавства ми б не мобілізували, ККД (коефіцієнт корисної дії) буде майже нульовий. Що, в принципі, й відбувається останнім часом, це також треба визнавати відверто. Тому навіть думки не можна допускати, що без мобілізації можна обійтися. Не можна", – наголосив Буданов.

Також, за словами Буданова, багато українців, попри те, що кричать  "Україна понад усе!", поводяться все ж абсолютно протилежно. Саме тому і з'являються так звані "львівські котли", "польські та німецькі воєводства". Усі вболівають за Україну, але всі тікають з нашої країни.

Черги на кордонах, за словами Буданова, – величезні. У багатьох громадян не має відчуття, що це наша війна. 

"Ці черги - вони величезні. Сказати, що там тільки жінки і діти ... це - неправда. Всі це чудово знають. Немає відчуття, що це твоя війна. І це - дуже глибинна проблема. Гроші тут не вирішать проблему. Тут потрібен правильний соціальний діалог і правильне обґрунтування, але просто словами це вже не вирішити. Треба визнати, що за 30 років це - прогалина у нас", - резюмував Буданов. 

В Україні планують удосконалити законодавство про мобілізацію 

Парламентарі закликали Міністерство оборони та Генеральний штаб надати пропозиції щодо змін у законодавстві щодо мобілізації. На думку депутатів, рейди військкоматів по квартирах, спортзалах та ресторанах не є панацеєю і не здатні системно вирішити проблему із призовом.

Основна проблема, яку необхідно вирішити, – це неможливість вручити повістки всім військовозобов'язаним. У деяких випадках представники військкоматів проводять рейди по громадських закладах, але це не завжди ефективний спосіб. Наприклад, у Буковель військкомати можуть не доїхати, а не всі заклади погоджуються добровільно пускати представників військкоматів.

Нардепка Соломія Бобровська, яка є одним із ініціаторів реформи мобілізації, повідомила, що парламент планує внести зміни до законодавства, щоб обмежити перелік категорій громадян, які мають право на відстрочку від мобілізації. Передусім це стосуватиметься студентів та опікунів людей з інвалідністю.  Бобровська заявила, що зміни повинні бути прийняті якнайшвидше, щоб забезпечити ефективний захист країни від російської агресії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.