Бронь в Дії вимагає візиту до ТЦК: у ЗСУ відповіли, чому мобілізують заброньованих

Згідно з законом "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", державні органи та інституції місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації зобов'язані оформити відстрочку від призову для військовозобов'язаних у відповідному ТЦК

Бронювання
У Сухопутних військах ЗСУ відреагували на інформацію про нібито мобілізацію заброньованих працівників

Якщо бронювання працівників зроблене не через портал "Дія", то роботодавцю потрібно самому подати такі дані до територіального центру комплектування. У разі ненадання такого повідомлення у ТЦК немає підстав для внесення даних про бронювання до реєстру. Про це повідомили у пресслужбі Сухопутних військ ЗСУ.

Загалом, згідно з законом "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", державні органи та інституції місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації зобов'язані оформити відстрочку від призову для військовозобов'язаних у відповідному ТЦК. Порядок такого бронювання затверджено постановою Кабінету міністрів.

Згідно з документом, після того, як список людей на бронювання формується та підписується на порталі "Дія", військовозобов'язаних автоматично переводять на спеціальний облік на строк дії відстрочки у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів ("Оберіг"). Але у ЗСУ наголошують: бронювання, які були оформлені не через Дію, не з'являються у цьому Єдиному держреєстрі автоматично.

Якщо таких даних про співробітника немає у цьому реєстрі, то роботодавцю необхідно подати повідомлення про його бронювання до ТЦК, в якому той перебуває на обліку. Коли ж такого повідомлення не надають – то й у ТЦК немає підстав для внесення даних про бронювання у Єдиний держреєстр.

 Що цьому передувало?

Раніше ми писали, що народний депутат, член комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки Олександр Федієнко повідомив, що до нього "надходить багато звернень як від громадян, так і від організацій щодо протиправних дій ТЦК". Він заявив, що під час таких подій співробітники військкоматів примусово мобілізовували працівників, котрі мали при собі документи, що підтверджують бронювання.

"Аргументація завжди подібна – дані відсутні в системі "Оберіг", а паперові документи не визнаються", – розповів Федієнко.

Зокрема, він навів три приклади таких інцидентів на Закарпатті, у Харківській та Одеській областях.

Нові правила бронювання 

З 1 грудня 2024 року процедура бронювання проводиться через портал «Дія». Для того, щоб бронювати своїх працівників, підприємство повинно отримати або оновити свою критичну важливість за новими обов’язковими критеріями. У бізнесу є на це понад три місяці — до кінця лютого 2025 року. Водночас Уряд передбачив для підприємств з діючою критичністю можливість бронювати до 28 лютого 2025 року нових працівників, або у разі завершення бронювання діючих працівників. Тобто, до кінця відведеного строку на оновлення критичності. За цей час підприємства зможуть пройти процедуру і після отримання нової критичності — бронювати працівників на строк до 12 місяців.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube