Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
В організації закликали до неупередженого розслідування інциденту.
Управління ООН з прав людини вважає, що називати підрив дамби Каховської ГЕС та обстріл жителів постраждалого регіону воєнним злочином "передчасно" - перш за все необхідно провести розслідування інциденту.
Про це під час пресконференції 9 червня повідомив речник Управління Джеремі Лоуренс.
"Оскільки обставини інциденту залишаються неясними, передчасно розглядати питання про те, чи міг бути скоєний військовий злочин. Ми підтверджуємо нашу вимогу про незалежне, неупереджене, ретельне та прозоре розслідування", - заявив представник ООН.
У відповідь на питання журналістки, чи намагалася ООН добитися проведення розслідування підриву дамби, Лоуренс заявив, що рф неодноразово відмовляла представникам організації у відвідуванні окупованих нею територій України.
9 червня Служба безпеки України опублікувала перехоплення розмови окупантів, яка свідчить про те, що дамбу на Каховській ГЕС підірвала диверсійна група рф.
Водночас представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов заявив, що доказова база стосовно підриву ГЕС вже є і її збір триває.
Дані сейсмологічних спостережень вказують на те, що на дамбі Каховської ГЕС вночі 6 червня, коли обʼєкт був зруйнований, стався вибух.
Тим часом Реджеп Ердоган запропонував свій варіант для розслідування руйнування Каховської ГЕС. Він вважає, що мають спільно попрацювати експерти України, росії, ООН і міжнародної спільноти, зокрема Туреччини. В Україні пояснили, що з окупантами, які влаштували катастрофу, співпрацювати не будуть.
Раніше Інформатор аналізував, чи може підрив Каховської ГЕС призвести до ядерної катастрофи на Запорізькій атомній електростанції в Енергодарі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.