Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Ціни вимірювали за середніми показниками різних супермаркетів
Згідно з дослідженням, вартість борщового набору в Україні тільки за останній рік збільшилася в 1,4 рази. Для підрахунку використовували дані з середніми цінами в супермаркетах. Водночас, не рахувалися інгредієнти, які додаються за смаком, як сіль чи перець.
Розрахунки провели аналітики ЕП. Вони зазначили, що за останні 5 років вартість борщового набору в Україні загалом зросла у 2,2 рази. Проте, тільки за останній рік цей приріст склав 1,4 рази. Останні події в країні сильно вплинули на вартість продуктів.
Для розрахунку собівартості усього борщового набору, використовували ціни на капусту, картоплю, буряк, моркву, цибулю, томатну пасту, а також свинину. Сіль, перець та інші продукти, які можуть додаватися за смаком, до підрахунку не включали. Дані по цінам взяти з порталу Мінфін, де виділені середні ціни з різних супермаркетів.
У підсумку, борщовий набір обійдеться українцю в середньому в 189,25 гривень. Найбільше обійдеться саме м’ясо. Якщо ж готувати без нього, то вистачить і 80 гривень. Другий за вартістю інгредієнт - томатна паста.
Окремо варто зазначити, що на початок липня борщовий набір був навіть дорожчим. Він коштував тоді 193,5 гривні. Вищими були ціни майже на всі продукти, крім буряка та томатної пасти. Водночас, у червні набір коштував 188 гривень, тож до цього рівня ціни зараз не впали.
Чимала частина проблем з продуктами полягає в російській агресії. Ми втратили доступ до значної аграрної території через окупацію. Навіть на звільнених землях зараз працювати можливо не всюди – більшість полів залишаються замінованими, або ж потерпають від російських обстрілів.
За червень в Україні зросли ціни на харчові продукти та безалкогольні напої. У середньому зріст склав 0,1%. Водночас, м’ясо при цьому тепер коштує на 1,9% більше, ніж раніше. Крім цього, зросли ціни на алкогольні напої (на 0,2%) та на тютюнові вироби (1,5%). Є й хороші новини – впали ціни на яйця, рис, продукти перероблення зернових, соняшникова олія, фрукти, сало, молоко, сири: від 0,5% до 4,1%.
Заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук розповів, що відновлення експорту українського збіжжя дозволило знизити ціни на продукти майже на 24%. Це ще один аргумент на користь того, що потрібно робити все, аби росія не перешкоджала експорту України. В іншому випадку ціни можуть знову піднятися вгору.
Нагадаємо, що експерт розповів, коли ціни на бензин в Україні досягнуть свого піка.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.