Фірми з російським корінням хочуть будувати готелі в Києві
Київська міська адміністрація продовжує боротися за те, щоб зберегти схили Дніпра в столиці. Проте компанії мільйонера з російським корінням чимало років мають намір будувати на Володимирському узвозі готель, а також розважальний центр поблизу місцевої філармонії.
Як передає Інформатор, експерти зазначають, що на тій території в принципі нічого не можна будувати. Справа в тому, що вона знаходиться в охоронній зоні ЮНЕСКО. Проте для українських суддів це не є аргументом. Спеціалісти нагадують, що це під час будівництва "скляного" мосту казали про те, що ця територія відноситься до буферної охоронної зони світової спадщини, а саме – Софії Київської та Києво-Печерської Лаври. Представники ЮНЕСКО зазначали, що збереження історичного ландшафту правого берега Дніпра є дуже важливим.
Ще 27 березня 2023 року директор Департаменту охорони культурної спадщини Олександр Никоряк підкреслив, що будівництво на території Володимирського узвозу №4 і №6 у Подільському районі заборонена. Там не можна зносити історичні забудови, а також змінювати історичну містобудівну структуру. Однак орендар землі намагається порушити ці умови.
Головний архітектор столиці Олександр Свистунов заявляв про те, що орендар намагається тиснути на київську владу з вимогою, щоб йому видали містобудівні умови та обмеження для забудови на цій території. Крім того, орендар долучив до цього представників виконавчої служби. При цьому суд чомусь не враховував, що на цій території забудова заборонена. На думку архітектора, єдиний правильний варіант – це розірвати договір оренди через наміри забудовника порушити умови користування ділянкою.
Зараз в Київській міській державній адміністрації не вказують, що це за компанії. Однак ще в 2020 році Шостий апеляційний адміністративний суд зобов'язав Департамент містобудування КМДА надати містобудівні умови для фірми ТОВ "Етрекс". Міський голова Віталій Кличко заявляв, що влада не дозволить звести цей комплекс і питання буде вирішуватися у Верховному Суді. Міська влада відмовляла фірмі в наданні необхідної документації.
За інформацією ЗМІ, ТОВ "Етрекс" отримала декілька ділянок на Володимирському узвозі та в Центральному парку культури та відпочинку ще в 2003-2004 роках під будівництво адміністративного будинку, готелю та розважального комплексу. Оренду заключили до 2028-2029 років. При цьому в 2023 році компанія отримала містобудівні умови та обмеження на будівництво розважального комплексу на ділянці 0,09 гектарів на території парку.
Вже в серпні 2018 року фірма отримала експертний звіт по цьому проєкту. Відомо, що звіт готувала фірма "БК "АСКОН": вона ж готувала робочу документацію для реконструкції парку "Володимирська гірка". Проте вже в 2019 році КМДА відмовилася надавати фірмі дозвіл. Причина у невідповідності з Генеральним планом міста.
Важливо, що проти цього будівництва виступило також Міністерство культури. Відомство заявило, що це будівництво вважатиметься незаконним без попереднього затвердження історико-архітектурного опорного плану столиці та відповідного дозволу Мінкульту. Цього дозволу забудовник не має.
За інформацією аналітичної платформи YouControl, компанія "Етрекс" належить на 60% компанії "Інвестмент Менеджмент Груп". Ще на 40% інвестфонду ПАТ ЗНВКІФ "Авераж". При цьому кінцевим бенефіціарним власником називають мешканця Києва Дмітрія Буряка. З 2013 року компанію очолив Юрій Нестерук. Генеральним підрядником будівництва є ТОВ "Дафна", власниками якого є ті самі "Авераж" та "Трейд-Інвест".
При цьому ПрАТ "Будівельні технології" з 2013 року очолив Олег Ткаченко. Компанія на 60% належить "Інвестмент Менеджмент Груп", на 30% "Трейд-Інвест" і на 10% "Авераж". Кінцевий власник знову Дмітрій Буряк.
При цьому ці фірми мають відношення до девелоперської компанії DeVision. Зазначається, що головною ради директорів там вказаний Буряк, а генеральним директором є Геннадій Жуков. Посаду операційного директора займає Олег Пономарьов.
DeVision планує будувати на Володимирському узвозі 5-зірковий готельний комплекс "Euro Park" загальною площею понад 30 тисяч квадратних метрів. Туди хочуть включити SPA та фітнес-центри, ресторани, бізнес-центр тощо.
Дмітрій Буряк – це російсько-литовсько-український бізнесмен. За версією журналу "Фінанс-2011" він займав 230 позицію в рейтингу російських мільярдерів. Він також є власником однієї з найбільших у Європі мереж з виробництва та розповсюдження біодобавок. Відомо, що веде бізнес він також у росії, Україні, Литві, Швейцарії, Австрії, Нідерландах, Кіпрі, В’єтнамі.
Зазначається, що після 2011 року Буряк позбувся російського громадянства, а пізніше став громадянином України. Однак невідомо, чи проживає він на території держави. У Києві до складу бізнесу Буряка входять комплекс "Домосфера", офісний центр "Єфропа", готель "Ramanda Enkor", бізнес-центр на Іллінській та офісний центр DeVision з Житловим комплексом "Seven".
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що через повномасштабну війну в Києві заморозили будівництво багатьох багатоквартирних будинків. Тепер чимало людей бояться залишитися без житла.
Також експерти розповідали, на яке житло в Україні буде попит в 2023 році. Після повномасштабної війни чимало громадян цікавляться такими квартирами, поруч з якими немає критичної інфраструктури.
Експерти пояснювали, в яких новобудовах Києва можна обрати житло за державною програмою.