Борис Джонсон оголосив про відставку через скандал дворічної давнини

Відставка Джонсона означає, що в його окрузі Аксбридж і Південний Райсліп оголошуються дострокові вибори. Він може взяти у них участь

Джонсон
Джонсон натякнув, що йти з політики не збирається

Колишній прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон оголосив про відставку з посади депутата Палати громад. Таке рішення він прийняв на тлі скандалу, пов'язаного з вечірками на Даунінг-стрит під час ковідних обмежень.

Про це повідомляє Associated Press. Це сталося після того, як йому сказали, що він буде підданий санкціям за введення парламенту в оману.

"Джонсон пішов після того, як отримав результати розслідування законодавців з приводу заяв, які вводять в оману, які він зробив у парламенті про "патігейт", серію урядових вечірок, що порушують правила під час пандемії", - йдеться в повідомленні агенції.

У довгій заяві про відставку Джонсон звинуватив опонентів у спробі його витіснити та натякнув, що може спробувати повернутися.

"Дуже сумно залишати парламент — принаймні на цей момент", - сказав він, що натякає на його можливе повернення у політику. 

(Зазначимо, що відставка Джонсона означає, що в його окрузі Аксбридж і Південний Райсліп оголошуються дострокові вибори. Тож із його заяви випливає, що він братиме у них участь)

Джонсон сказав, що він "отримав лист від Комітету з привілеїв, в якому ясно — на мій великий подив — що вони сповнені рішучості використовувати судовий розгляд проти мене, щоб вигнати мене з парламенту".

Що відомо про "патігейт" та вечірки на Даунінг-стріт

Проблеми у британського прем'єра виникли у 2022 році, саме тоді виник термін Partygate. Прем'єра звинувачували в організації вечірок із алкоголем під час пандемії COVID-19, коли такі збори були заборонені по всій країні.

Британці не схвалили такої поведінки. Згідно з опитуванням ConservativeHome, рейтинг задоволеності британців роботою прем'єра впав після скандалу на 15 пунктів. Сам Джонсон стверджував, що йому соромно, але весь цей час він відмовлявся йти з посади.

Проблему посилило той факт, що спочатку Джонсон заперечував участь у вечірках. Згодом він визнав факт проведення нелегальних заходів, проте вже став заперечувати, що брехав, намагаючись уникнути відповідальності. 

У червні минулого року Джонсон отримав вотум довіри від членів Консервативної партії. Для збереження свого посту Джонсону було необхідно набрати щонайменше половину та один голос представників партії на свою підтримку, тобто  180 голосів. Прем'єра підтримали 211 депутатів, 148 були проти. Таким чином у 2022 році Джонсон отримав гарантію на рік від проведення такої процедури.

Раніше "Інформатор" писав, що Джонсон називав лідера Франції Еммануеля Макрона “тошнотворним” та “підлабузником путіна”.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube