“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Водночас очікується рішення Єврокомісії з запровадженням тимчасової заборони на ввезення кукурудзи, пшениці, соняшнику та сої з України до 5 червня
Після обмеження імпорту української агропродукції, Болгарія готова переглянути своє рішення й розвантажити автомобілі, що скупчилися на кордонах країни.
Явор Гечев, міністр сільського господарства Болгарії, після зустрічі з Миколою Сольським, міністром аграрної політики України, заявив, що українські автомобілі не будуть заблоковані на кордонах.
Він також додав, що очікується рішення Єврокомісії щодо запровадження тимчасової заборони на ввезення кукурудзи, пшениці, соняшнику та сої з України до 5 червня. Міністри сільського господарства країн-членів ЄС зустрінуться у вівторок, 25 квітня, у Люксембурзі, де можуть узгодити це рішення.
Влада Болгарії ухвалила заборону на імпорт агропродукції з України у зв'язку з тим, що за минулий рік у країні залишилися значні обсяги продовольства, що порушило продовольчі ланцюжки, зазначив прем'єр-міністр технічного уряду Гилиб Донєв.
За його словами, ситуація може загрожувати болгарському бізнесу "вкрай серйозними" наслідками.
Донєв підкреслив, що Болгарія, як і раніше, солідарна з Україною, але банкрутство болгарських сільгоспвиробників "цій справі не сприятиме".
На початку квітня п'ять країн - Болгарія, Угорщина, Польща, Румунія та Словаччина - звернулися до Євросоюзу з проханням "купити українське продовольство", яке накопичилось у них. Вони зазначили, що через потік з України вартість їхньої власної продукції знизилась, тоді як ціни на добрива та енергію стрімко зростають.
Пізніше Польща, Угорщина та Словаччина запровадили обмеження на імпорт українського продовольства. Єврокомісія це рішення розкритикувала, наголосивши, що торговельна політика перебуває у винятковій компетенції ЄС. Україна також висловила розчарування щодо обмежень з боку Польщі, але 18 квітня вдалося поновити транзит агропродукції.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що у ЄК чекають на детальні роз'яснення щодо обмеження імпорту української продукції від членів Європейського Союзу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.