Болгарія також обмежує імпорт української сільсьгосппродукції. ЄС пропонує 100 млн євро "бунтуючим" країнам

При цьому в Болгарії продовжать підтримувати транзит українських товарів - Новини України

Галаб Донев
У Болгарії вирішили обмежити імпорт українських продуктів

Уряд Болгарії ухвалив рішення про тимчасове обмеження ввезення сільськогосподарських товарів з України. Йдеться про зерно, а також іншу продукцію. Про це заявив болгарський прем'єр-міністр Галаб Донев. 

При цьому Галаб Донев заявив, що це не стосується транзиту. Тобто, українські товари й надалі можна буде везти в інші країни через територію Болгарії. Однак тимчасово цю продукцію не можна ввозити саме на територію Болгарії безпосередньо. Прем'єр-міністр країни пояснив це рішення тим, що попри "коридори солідарності", значна кількість товарів залишається в країні та порушує "торгові ланцюги".

"Болгарія зберігає солідарність з Україною, але банкрутство болгарських фермерів нічим не допоможе її справі", – заявив голова болгарського уряду, коментуючи це рішення. 

При цьому він додав, що влада Європейського Союзу зараз займається розробкою відповідних заходів, щоб вирішити ситуацію. 

Слід зазначити, що рішення про обмеження сільськогосподарських товарів з України нещодавно також ухвалили в Словаччині та Угорщині. Основною причиною називають те, що фермери в цих країнах занепокоєні ситуацією: адже товари з України дешевші, а значить – за кордоном фермери втрачають гроші. Щобільше, в Угорщині також розширили перелік товарів, яких стосується це обмеження. Крім зерна, до Угорщини заборонено ввозити з України борошно, мед, олію та м’ясо. Очікується, що це обмеження триватиме тільки до 30 червня. 

Також раніше такі ж обмеження щодо сільськогосподарської продукції з України ухвалювали і в Польщі. Проте згодом Міністерство економіки України повідомило про відновлення транзиту продовольства. Розблокування транзиту українських продуктів через територію Польщі очікується в ніч з 21 на 22 квітня. 

"За результатами переговорів було вирішено, що транзит українських сільськогосподарських товарів через територію Польщі буде розблоковано у ніч з з п'ятниці, 21 квітня, на суботу, 22 квітня, поточного року", – зазначила міністр економіки України Юлія Свириденко. 

При цьому зробила важливу заяву Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн. Вона у середу, 19 квітня, відповіла на листа 5 країн-членів ЄС, які занепокоєні через зростання імпорту з України. 

При цьому в Європейській комісії пропонують такі заходи: 

  • Виділено 56 мільйонів євро країнам для підтримки фермерів, на яких негативно вплинув імпорт з України;
  • Підготовлено другий пакет допомоги в розмірі 100 мільйонів євро;
  • Європейська комісія застосує превентивні заходи відповідно до чинних правил торгівлі, які стосуються певних категорій агропродукції, в тому числі пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшника;
  • Європейська комісія буде проводити розслідування щодо імпорту інших категорій товарів з України.

Ситуація з імпортом українських продуктів

Представники соціал-демократичної партії Румунії також висловилися в підтримку обмеження імпорту сільсько-господарських товарів з України. Представники румунської влади заявили, що компенсація від Європейського Союзу не покриває всі збитки, з якими стикнулися фермери. Водночас Румунія продовжуватиме підтримувати транзит українських товарів. 

Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський заявив, що міністерство ще не підрахувало всіх збитків через обмеження імпорту товарів. Однак цифри будуть змінюватися динамічно. 

"Але це очевидно – сотні мільйонів доларів", – підкреслив Микола Сольський, коментуючи ситуацію. 

Нагадаємо, в Європейській комісії чекають на детальні роз'яснення щодо обмеження імпорту української продукції від членів Європейського Союзу

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube