Болгарський парламент не дав президенту Румену Радеву заборонити передавати військове озброєння Україні
Парламент Болгарії оминув вето президента Румена Радева та остаточно прийняв рішення щодо постачання Україні 100 БТР-60. Зазначається, що дебати довкола цього питання переросли у сутички між проукраїнськими та проросійськими депутатами. Також під час голосування було прийнято рішення про постачання Україні старих зенітно-ракетних комплексів та ракет класу "земля-повітря".
Про це повідомляє Bulgarian News Agency. Таку ініціативу підтримали нардепи, які вважають, що БТР-60 наразі непотрібні Болгарії та вони даремно стоять на балансі бюджету.
За їх думкою, цю бронетехніку варто було б відправити Україні. Однак, їх проросійські опоненти стверджували, що ця військова техніка має бути у підпорядкуванні різним відомствам та вона нібито має працювати всередині країни та використовуватись лише болгарами. Між парламентарями навіть почалась бійка у розпал їх дискусій.
Проте засідання для України стало тріумфальним, адже народні обранці Болгарії ухвалили рішення про передачу, як і тяжкої бронетехніки (БТР-60), так і старих зенітно-ракетних комплексів та ракет класу "земля-повітря" різних типів, які вже є несправними чи не стоять на бойовому чергуванні в армії країни.
Тепер Міноборони країни проведе інвентаризацію армії, після якої має бути складений список надлишкових озброєнь. Саме ці засоби, а також технічні комплектувальники будуть внесені до пропозиції передачі у користування Збройним силам України.
Парламент Болгарії своїм рішенням також наголосив, що країни приєднається до коаліції країн щодо передачі F-16 Україні. Болгари будуть тренувати українців та нададуть нашим пілотам можливість користуватись болгарським повітряним простором. Також в Болгарії будуть проходити навчання чотири українських піхотних та механізованих підрозділів.
4 грудня президент Болгарії Румен Радев не схвалив угоду між Міноборони України та МВС Болгарії стосовно передачі 100 старих радянських БТР Україні. Тоді він повернув законопроєкт до парламенту. Посадовець зазначав, що нардепи нібито не дійшли висновку, чи є ця техніка старою, та чи можна її використовувати всередині самої країни і не передавати Україні.
Він повідомив, що депутати не врахували потреби МВС Болгарії, Головних управлінь прикордонної поліції та пожежної безпеки населення. За його думкою, цю техніку краще б було використати для охорони кордону, чи допомозі населенню під час стихійних лих.
27 вересня парламент Болгарії вже голосував за надання військової допомоги Україні. Зокрема, депутати вирішили виділити українським військовим ракети до зенітно-ракетних комплексів С-300, які самі болгари не можуть відремонтувати. Проте українці здатні їх полагодити та використовувати задля захисту свого повітряного простору. Дебати були палкими та тривали понад три години перед ухвалою рішення. Після того, як парламентарі за закритими дверима заслухали болгарського головнокомандувача, адмірала Еміля Ефтимова та другого заступника командувача ВПС, бригадного генерала Петіо Мірчева, цю постанову було ухвалено.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.