Військові дії безпосередньо фактично вже йдуть на кордоні Часового Яру в Бахмутському районі Донецької області
Ситуація на Бахмутському напрямку погіршується. Окупанти здійснюють посилені штурми, а місто, особливо Часовий Яр, перебуває під постійним обстрілом. Масштабні руйнування зафіксовані вже на території міста.
Про це повідомив голова військової адміністрації міста Сергій Чаус у коментарі "Громадському радіо". За його словами, у Часовому Ярі та у всій Часовоярській громаді залишається 682 цивільні особи.
"На цей момент місто контрольоване. Це українське місто і окупантам тут не місце. Люди у місті зараз просто існують назвати це умовами складно, бо відсутнє тепло, електрика, вода. У місто більшість волонтерів вже не заїжджають і це показник. Основний ризик – артилерія та робота FPV- дронів, які працюють по цивільних", - розповів Чаус.
Люди, що залишаються у Часовому Ярі, це звичайні люди, мешканці громади, які залишилися в місті, незважаючи на військові дії, які безпосередньо фактично вже йдуть на кордоні міста, заявив він. Ситуація залишається напруженою, а місцева влада робить усе можливе для захисту громади від можливих наслідків військових дій.
"На жаль, за останні 3-4 дні евакуації не було. Не було охочих, щоб виїхати. Основний наратив, який люди несуть – це те, що це їхня домівка і їхня Батьківщина, і вони не хочуть йти зі своєї землі. Дітей немає у місті, основна маса людей 60+ - близько 70%", – каже Чаус.
Він додав, що немає у місті жодного вцілілого багатоповерхового будинку. Більшість із них отримали критичні ушкодження, а у приватному секторі як мінімум відсутні вікна. Прильоти часті й дуже багато.
"Уже близько місяця у нас пік обстрілів, на спад поки не пішов, хоча цього дуже хотілось би. Максимальна кількість обстрілів щодня йде. У місті не буває тихо", – додав начальник Часовоярської міської військової адміністрації.
Протягом останніх тижнів окупанти зосередили зусилля на захопленні міста Часів Яр. Але навряд чи їм вдасться захопити місто до сакраментальної для росіян дати - 9 травня. На цій ділянці фронту тривають інтенсивні бої.
У наступі на Часів Яр, за даними українських чиновників, бере участь близько 25 тисяч російських військових. При цьому Часів Яр лежить на стратегічній висоті.
Як розповів офіцер ЗСУ, колишній командир штурмової роти штурмового батальйону Михайло Онуфер в інтерв'ю виданню "Українська Правда", у випадку втрати Україною Часового Яру окупанти отримають дуже вигідний плацдарм для подальшого наступу. Ворог зможе розгорнути наступальні дії у напрямку Костянтинівки, підтягне більше ЗРК, зброї та почне швидко "закопуватись". Таким чином відбудеться повзуча окупація від селища до селища і пов'язано це із тим, що на цій ділянці фронту відсутні капітальні забудови, де можна було б утримувати оборону тривалий час. Тому окупантів буде складно вибити з захоплених населених пунктів, а при штурмах втрати завжди значно більші.
Нагадаємо, в Часів Яр для підкріплення перекинули спецпідрозділи ГУР. Російські війська активно штурмують населені пункти Донеччини, щоб взяти в кліщі Часів Яр. За тиждень ворог захопив шість сіл на Донбасі, на ЗСУ чекає важкий період.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.