G7 відклала регулярний перегляд стелі цін на російську нафту попри її порушення

Читать на русском

G7 не переглядала обмеження цін на російські нафтопродукти з березня

Читать на русском
Ембарго на нафтопродукти рф
Росія знайшла способи продавати нафту, використовуючи менше західних суден

G7 не переглядала обмеження цін на російські нафтопродукти з березня

Країни "Великої сімки" (G7) та союзники відклали регулярні перегляди обмеження цін на російську нафту. Навіть попри те, що більшість російської нафти торгується вище ліміту через зростання світових цін. У рф говорять, що наразі ціна на російські нафтопродукти може досягати 74 доларів за барель, що набагато перевищує верхню межу (60 доларів).

Про це повідомляє Reuters. В матеріалі зазначається, що російські виробники знайшли способи продавати нафту, використовуючи менше західних суден й страхових послуг. Це ускладнює Заходу забезпечення дотримання цінового обмеження, оскільки компанії, які сприяють торгівлі, знаходяться за межами їхньої компетенції.

Країни G7 разом з ЄС та Австралією запровадили механізм обмеження цін на російську нафту в грудні минулого року, а з лютого запрацювало обмеження на нафтопродукти. Спочатку країни ЄС погодилися переглядати верхню межу цін кожні два місяці та коригувати її за необхідності, тоді як G7 переглядатиме "при необхідності".

"Однак G7 не переглядала обмеження з березня, і чотири анонімні джерела, знайомі з політикою G7, заявили, що у групи немає безпосередніх планів щодо коригування схеми. У червні чи липні велися переговори щодо проведення перегляду або, принаймні, розмови про це, але офіційно цього не сталося", - пише Reuters з посиланням на дипломатичні джерела.

Джерела повідомляють, що, хоча деякі країни ЄС були зацікавлені у перегляді цін на російську нафту, вони зазначили, що у США та членів G7 мало бажання вносити зміни. Майбутня Генеральна Асамблея ООН, яка відбудеться пізніше цього місяця, може стати неофіційною платформою для переговорів щодо обмеження.

Стеля цін на російську нафту

Цей механізм дозволяє третім країнам купувати російське паливо, використовуючи західне страхування суден, при умові, що покупка не перевищує ціновий ліміт 60 доларів за барель сирої нафти, 45 доларів за барель важкого палива і 100 доларів за барель легкого палива (бензин, дизель). Міністерство фінансів рф заявило, що середня ціна на її флагманський сорт нафти марки Urals у серпні відновилася в середньому до 74 доларів за барель, що набагато перевищує верхню межу 60 доларів за барель.

Росія була змушена скоротити експорт нафти та нафтопродуктів відразу після введення цінового обмеження, оскільки вона щосили намагалася знайти достатньо суден для перевезення всієї своєї продукції. Однак країні вдалося передати більшу частину свого експорту до рук своїх чи незахідних іноземних відправників вантажу, яким не потрібне західне страхове покриття.

Хоча наразі для перевезення російської нафти використовують в основному "тіньовий флот" танкерів з неясними власниками, західні судна, як і раніше, беруть участь у перевезенні продукції, бо їх важче контролювати. За даними LSEG, російська нафта торгується вище за граничний рівень з середини липня і наразі на російських сирих терміналах торгується на рівні близько 67 доларів за барель. Російські нафтопродукти, такі як мазут та дизельне паливо, також перевищили свої ліміти.

У червні експорт російської нафти впав до мінімального рівня за два роки

У червні рф встановила антирекорд щодо експорту російської нафти. Щодоби вона експортувала до 7,3 мільйона барелів "чорного золота", що на 600 тисяч барелів менше, ніж місяцем раніше.

Про це повідомив керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак. За його словами, це майже вдвічі менше, ніж за аналогічний період минулого року. До того ж цей показник став найнижчим починаючи з березня 2021 року. Він додав, що дохід росії від проданої за кордон нафти впав на 1,5 млрд доларів до 11,8 млрд доларів. Щоб зупинити зниження цін та доходів, рф має намір ще більш скоротити експорт.

Ембарго на російську нафту та нафтопродукти запрацювало з 5 лютого 2023 року. Це обмеження доволі сильно вдарило по країні-агресорі, адже експорт нафти - головне джерело доходів рф. Проте є одне "но". Ембарго встановило стелю цін, що фактично є послабленням санкцій.

Наразі стеля складає 60 доларів за барель нафти. На дороге паливо вона становить 100 доларів за барель (це авіакеросин та дизпаливо) і 45 доларів - на мазут.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.