Блокада кордону з Польщею: які пункти пропуску закриті і де найбільші черги

Близько 2 400 українських перевізників застрягли на кордоні з боку Польщі й не можуть перетнути пункти пропуску через страйк

Черги на кордоні
Черги вантажівок з боку Польщі на в'їзд в Україну, 2 грудня 2023 року. Фото: Facebook

У суботу, 2 грудня, на польсько-українському кордоні скупчились 2 400 вантажних автомобілів через страйк перевізників у сусідній державі Євросоюзу. Не працюють два пункти перепуску - Ягодин і Краковець. Найбільші черги спостерігають у пунктах Шегині та Рава-Руська.

Про ситуацію із блокадою з польськими протестувальниками проінформував Андрій Демченко, представник Державної прикордонної служби України (ДПСУ). В ефірі телемарафону він сказав, що рух машин є, проте дуже повільний. 

"За даними польської сторони, близько 2400 українських перевізників застрягли на кордоні з боку Польщі. Найбільше вантажівок скупчилося біля пунктів пропуску Шегині та Рава-Руська.  Ягодин" і Краковець заблоковані. Певна кількість вантажівок за добу перетинає кордон як на виїзд із Польщі, так і польська сторона приймає певну кількість. Але тієї інтенсивності, яка була до 6 листопада, немає", - сказав він. 

За словами Демченка, на кордоні зі Словаччиною теж є скупчення машин - близько 600 фур стоять у черзі. За останню добу пункт Вишнє Німецьке -  Ужгород пропустив близько 320 машин в обох напрямках. 

Блокада триває

Напередодні Демченко заявляв, що блокада польсько-українського кордону продовжується. Станом на 1 грудня він говорив про 2 100 автівок у черзі. Відтак за добу вона збільшилась ще на 300. тис. штук. Також, за його словами, збільшується кількість вантажівок, які їдуть через КПП зі Словаччиною та Угорщиною.

Скоро буде місяць страйку - 6 листопада близько 13:30 польські перевізники розпочали акцію протесту на польсько-українському кордоні. Україна та Польща домовились про часткове розблокування кордону завдяки заходам, які дозволять більш швидко пропускати вантажівки на КПП. Зазначається, що буде вперше запущено єЧергу на пункті пропуску Нижанковичі - Мальховіце, а також відкрито додатковий КПП для проїзду порожніх авто. На перемовинах не обговорювалось питання видачі чи невидачі дозволів на перевезення. У середньому один день простою через страйк на польсько-українських пунктах пропуску завдає одній українській компанії близько 1 млн грн втрат, повідомляє Європейська Бізнес-Асоціація. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube