Уряд Польщі домовився з перевізниками, які блокують кордон: на що погодилися протестувальники

Читать на русском

Польські перевізники не будуть поширювати протест ще на два пункти пропуску з Україною

Читать на русском
Блокада кордону
Алвін Гаядхур зустрівся із польськими перевізниками та повідомив результати

Польські перевізники не будуть поширювати протест ще на два пункти пропуску з Україною

Міністр інфраструктури Польщі Алвін Гаядхур 29 листопада зустрівся із польськими перевізниками, які блокують чотири пункти перетину кордону з Україною. Він заявив, що вдалося частково домовитися з протестувальниками. Проте про повне припинення протестів мова ще не йде.

Про це повідомила пресслужба польського міністерства інфраструктури. Зазначається, що перевізники не припинять протест на чотирьох пунктах перетину кордону, але погодилися не поширювати його на ще два - у Нижанковичах і Зосіні, як планували раніше.

"Ми також готові розглянути можливість пом’якшення форми нашого протесту, якщо польська держава посилить ефективний контроль вантажівок, які в’їжджають до Польщі", - заявив голова Комітету захисту перевізників і роботодавців транспорту Вальдемар Ящур на зустрічі з міністром.

Як пише Polskie Radio, міністр Гаяхдур заявив, що уряд Польщі посилить перевірку транспортних засобів на прикордонних переходах з Україною. У цих перевірках братимуть участь співробітники національної податкової адміністрації, прикордонники та поліція. Польський міністр також звернувся до уряду України з проханням відключити систему електронної черги як мінімум на двох пунктах перетину кордону - Зосін-Устилуг та Нижанковичі-Мальховіце.

Блокування кордону

Протести на кордонах у Польщі розпочались 6 листопада. Польські перевізники заблокували рух на пунктах пропуску Краковець-Корчова, Рава-Руська-Гребенне, Ягодин-Дорогуськ та Шегині-Медика.

Протест поляків триватиме щонайменше до лютого 2024 року. Польські водії скаржаться на те, що не витримують конкуренцію з українцями. Вони вимагають скасувати "транспортний безвіз" для нашої країни, а також хочуть "захистити польських перевізників" від українських конкурентів.

В знак протесту 28 листопада кілька десятків українських водіїв перекрили дороги у польських містах Перемишль і Медика. Близько 30 українських водіїв вийшли на пішохідний перехід, фактично блокуючи рух транспорту.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатись на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.