Блекаут у Києві: як працюватимуть транспорт, зв’язок, пошта, аптеки та магазини

Читать на русском

Мер столиці Віталій Кличко розповів, як житиме і працюватиме Київ у випадку тривалої відсутності електропостачання

Читать на русском
Блекаут у Києві: як працюватимуть транспорт, зв’язок, пошта, аптеки та магазини
Фото: Vogue UA

Мер столиці Віталій Кличко розповів, як житиме і працюватиме Київ у випадку тривалої відсутності електропостачання

Керівництво столиці вже не лякає киян екстреною евакуацією у випадку повного та довготривалого відключення електрики у Києві. Натомість у КМДА провели серйозну організаційну роботу для забезпечення киян транспортом, теплом, продовольством та іншим необхідним для того, щоб пережити “темні часи”, не виїжджаючи за місто. Інформацію щодо цього мер Києва виклав у своєму Телеграм-каналі.  

Наземний транспорт

У разі повної відсутності електропостачання на всіх маршрутах наземного транспорту, зокрема електротранспорту, будуть працювати автобуси, які будуть перевозити пасажирів безкоштовно.

Усі автобусні парки забезпечені необхідним запасом пального та мають автономні джерела енергії. Також на територіях автобусних парків облаштовані пункти обігріву для водіїв.

Міська електричка ходитиме. Для цього залізничники підготувалися до її руху з локомотивом на дизельній тязі. Інтервал між поїздами буде орієнтовно 30 хвилин. Канал, де можна дізнатися всю оперативну інформацію про Київську міську електричку KyivCityExpress.

Метро

В умовах повної відсутності електрики рух поїздів метрополітену буде призупинений. Підземні станції працюватимуть як пункти тимчасового перебування та укриття під час повітряної тривоги. Наземні станції будуть зачинені.

На підземних станціях будуть доступні: 

  • інтернет-зв’язок
  • електроенергія для підзарядки гаджетів
  • питна вода
  • санітарні вузли.

Вхід буде безкоштовним, але потрібно мати при собі документ, що посвідчує особу. Середня температура на станціях підземки становить 12-14 градусів тепла. Тому треба одягати зимовий одяг та додатково мати теплі речі.

Пункти обігріву

У столиці будуть працювати пункти обігріву, тому кияни зможуть прийти туди. Знайти найближчий пункт обігріву можна знайти на мапі.

Там же вказані телефонні номери, прізвища відповідальних за них осіб, місткість закладу, а також дані про те, чи є там кімнати матері та дитини та приміщення для осіб з інвалідністю.

Жителям столиці радять завантажити мапу на смартфон. Для цього потрібно:

  • Зайти в додаток Google Maps.
  • Натиснути на іконку вашого профілю та вибрати “Карти офлайн”.
  • Натиснути на напис “Виберіть власну карту”.
  • Вибрати необхідну ділянку та натиснути “Завантажити”.

Також у Києві розширили перелік закладів, які можуть працювати на автономних джерелах живлення у випадку надзвичайної ситуації.

Зв'язок

Мобільний зв'язок, у разі відсутності електропостачання, працюватиме в обмеженому режимі: тільки голосовий зв'язок. У метрополітені працюватиме мобільний інтернет (LTE, 3G), на частині станцій - також WI-FI. Працюватиме інтернет і в оптоволоконній мережі.

Інформування через Київ Цифровий відбуватиметься за наявності у користувача інтернету.

Бювети

У разі перебоїв із водопостачанням воду можна брати в бюветах, які під’єднані до генераторів. Де розташований найближчий до вашого дому бювет, а також статус його підключення до електроенергії, можна дізнатися на мапі бюветів за посиланням.

Крім того, питну воду та воду для інших потреб доставлятимуть в пункти обігріву. Також воду можна буде купити в магазинах, які працюватимуть.

Магазини, аптеки, банки, пошта

Без електропостачання у Києві продовжуватимуть працювати окремі заклади, які мають альтернативні джерела енергії. У КМДА зібрали їхні адреси:

Раніше Інформатор пояснював, чому ідея про евакуацію Києва від команди Кличка нереальна у виконанні

Також ми писали про те, як правильно вибрати генератор для дому.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.