Що робити, якщо світла немає понад 7 годин: пояснення від Yasno

Кількість локальних аварій росте щоденно

Що робити, якщо світла немає понад 7 годин: пояснення від Yasno
В енергосистемі України все ще зберігається значний дефіцит потужності

В разі відключення світла в будинку, що триває більше ніж 7 годин, потрібно перевірити наявність аварій. Якщо їх немає, потрібно звернутися до енергетиків. Вони зорієнтують по часу. 

Про це розповів генеральний директор Yasno Сергій Коваленко. Він надав алгоритм дій у разі довготривалого відключення електрики: 

  • Зайдіть на сайт Yasno, де є графік відключень. Там міститься більшість інформації про те, що відбувається з енергоінфраструктурою за вашою адресою.
  • Перевірте, чи є у вас відключення через локальну аварію. Якщо є, за деталями звертайтеся до ОСББ/ЖЕК/ОСР.
  • Якщо це не локальна аварія, а все ж таки тривале екстрене відключення, то зверніться до ДТЕК у Facebook. Вас зорієнтують по часу, якщо це буде можливо.

У Yasno також наголошують, що чіткої відповіді на питання "скільки триватимуть відключення" немає. Тривалість залежить від припинення атак на енергетичну інфраструктуру, наявності ресурсів для ремонту та відсутності локальних аварій.

Скільки може тривати відключення електроенергії

Тривалість відключень електроенергії залежить від їхніх типів. Всього їх три: екстрені — ніхто не знає, якою буде їхня тривалість, бо все залежить від наслідків атаки рф, стабілізаційні — їх максимум складає чотири години, однак можлива похибка в - 40 хвилин. Якщо світла немає більше, ніж 5 годин, ймовірно, трапилася локальна аварія. Ви можете про це дізнатися у свого оператора системи розподілу; аварійні, інформацію щодо очікуваного часу відновлення ви можете знайти на сайті Yasno або свого оператора системи розподілу. Варто додати, що 5 грудня, відбулась восьма масована ракетна атака з боку окупантів на наші енергетичні об’єкти.

Нагадаємо, за розповсюдження фото і відео обстрілів в Україні будуть жорстко карати. Крім того, в УЗ розповіли, чи скасовуватимуть потяги у разі нових блекаутів

Також Інформатор писав, чи планують українці у разі блекауту змінювати місце проживання. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube