Апеляційний суд залишив бізнесмена Мазепу під вартою, але значно зменшив суму його застави: подробиці

Апеляційний суд Києва залишив під вартою бізнесмена Ігоря Мазепу, якого підозрюють у заволодінні землею поблизу Київської ГЕС

Бізнесмен Ігор Мазепа під вартою
Мазепу залишили під вартою. Фото: "Суспільне"

Апеляційний суд Києва 23 січня залишив під вартою бізнесмена Ігоря Мазепу, якого підозрюють у заволодінні землею поблизу Київської ГЕС. Втім, підприємцю зменшили розмір застави - з 350 мільйонів гривень до 21 мільйона. Таким чином, суд задовольнив скаргу адвокатів Мазепи частково.

Як передає "Суспільне" із зали суду, бізнесмена залишили під вартою до 27 лютого 2024 року, водночас зменшили заставу на 329 мільйонів. Мазепу не вдалося доставити особисто, але він взяв участь у засіданні за допомогою відеозв'язку. Адвокат бізнесмена Тарас Пошиванюк долучив 10 листів, що підтверджують взяття на поруки Мазепи, серед поручителів - народний депутат Андрій Герус.

Юрист вказав, що протягом кримінального провадження Мазепа більше 80 разів виїжджав за кордон і завжди повертався, тому відсутній ризик ухиляння від слідства. Прокурор Євген Сльота вимагав скасувати рішення суду про заставу і призначити новий запобіжний захід у розмірі 700 мільйонів гривень.

Друзі Мазепи, Андрій Калашніков і Василь Даниляк, також виступили поручителями та висловили переконаність у тому, що він буде співпрацювати зі слідством та не ухилиться від судового процесу. Після вислуховування позицій всіх сторін, суддя прийняв рішення частково задовольнити апеляційні скарги адвоката та прокурора. Заставу зменшили до 21 мільйона гривень, але відмовили в прийнятті на поруки. Мазепі призначено тримання під вартою до 27 лютого. Розслідування "справи Мазепи" триває з 2022 року за даними Державного бюро розслідувань.

Ігор Мазепа долучився до засідання через відеозв'язок Денис Булавін / hromadske
Ігор Мазепа долучився до засідання через відеозв'язок. Фото: Денис Булавін/hromadske

За даними "Громадського", на засіданні захисники Мазепи знову заявляли про необґрунтованість підозри, а також про те, що справу має розслідувати не ДБР, оскільки Держгеокадастр не є правоохоронним органом. Також адвокати стверджували про упередженість суду першої інстанції. Мовляв, свідченням є і прийнята ухвала, яка "переписана з підозри". Просили її скасувати як незаконну. 

На запитання суддів про те, чим обґрунтований розмір застави, про який просить обвинувачення, прокурор відповів, що враховані ризики та майновий стан підозрюваного.  Водночас здатність сплатити заставу забезпечують 150 обʼєктів нерухомого майна, низка дорогих активів та автомобілі Мазепи, додала сторона обвинувачення.

Затримання Ігоря Мазепи: подробиці

У четвер, 18 січня, власника інвесткомпанії Concorde Capital Ігоря Мазепу затримали під час проходження україно-польського кордону на КПП Медика-Шегині. ДБР провело обшук в офісі компанії. Справу пов’язують з отриманням права на землю для будівництва котеджного містечка преміум-класу Goodlife Park у Вишгородському районі Київської області.

У відомстві також поінформували, що затримали та ще трьох спільників Мазепи, зокрема "брата організатора оборудки". 19 січня Печерський районний суд Києва обрав бізнесменові запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 27 лютого з можливістю внесення застави в 349 мільйонів 700 тисяч гривень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі  Інформатор Live. Підписатись на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube