Справа Мазепи: бізнес погрожує владі всеукраїнським страйком 1 лютого, якщо не будуть виконані вимоги - перелік

Читать на русском

Підприємства України можуть припинити роботу на годину вже за 1,5 тижні

Читать на русском
Страйк, Мазепа, бізнес
Наразі реакції з боку уряду на заяву бізнесу немає

Підприємства України можуть припинити роботу на годину вже за 1,5 тижні

Рух підприємців "Маніфест 42" виступив з вимогою до уряду почати вирішувати проблему тиску на бізнес на тлі затримання бізнесмена Ігора Мазепи за підозрою в махінаціях з землею біля Київської ГЕС. Якщо влада не виконає умови обʼєднання, роботи компаній по всій Україні можуть бути призупинені на одну годину у четвер, 1 лютого. У заяві ініціативи містяться вимоги до Кабміну, президента та Верховної Ради.

Зокрема, йдеться про обмеження зловживань під час обшуків, арешту рахунків і майна під час війни. Також підприємці вимагають позбавити всі органи, окрім БЕБ, повноважень з розслідування економічних злочинів. Про це з посиланням на поширену у понеділок, 22 січня, заяву "Манфіесту 42" пише "Інтерфакс-Україна".

"Ми чекаємо від керівництва держави до 12:00 1 лютого 2024 року подальших кроків для вирішення проблеми, що загрожує національній безпеці держави: президенту України та уряду - розробити та внести на розгляд Верховної Ради законодавчі ініціативи, розроблені громадським рухом "Маніфест 42" із залученням провідних юристів, спрямовані на обмеження зловживання владою перевертнями у погонах під час проведення обшуків, арешту рахунків і майна", - йдеться у заяві.

Спілка також очікує від уряду створення постійно діючої комісії, до якої увійдуть представники Кабміну, правоохоронних органів та бізнес-обʼєднань для швидкого реагування на можливі зловживання силовиків щодо бізнесу. Робота комісії має бути публічною із залученням ЗМІ, а її рішення - обов’язковими для виконання правоохоронними органами вимагає "Маніфест 42".

Обʼєднання також звернулося до президента Володимира Зеленського з закликом оголосити свою позицію щодо обшуків на території підприємств без рішення суду та допуску адвокатів з урахуванням 42 статті Конституції, яка гарантує право на підприємницьку діяльність, розраховуючи на звільнення Ігоря Мазепи із СІЗО.  У русі зазначили, що годинний страйк, який відбудеться, якщо влада не врахує ці вимоги, проходитиме без шкоди для виконання оборонних замовлень. Водночас робота підприємств буде призупинена.

"Перелякані корупціонери ховаються за юридичною казуїстикою та прогалинами в законодавстві. Але на нашому боці справедливість. Час керівництву держави продемонструвати народу України, на чиєму воно боці", - додали в спілці.

"Маніфест 42" був створений представниками бізнесу влітку 2023 року із заявленою метою захисту від свавілля тилових силовиків, корупційних чиновників і суддів, чорних нотаріусів і реєстраторів. Його підписали 42 представники підприємств та інвесторів, серед них голова Асоціації підприємців ветеранів АТО Сергій Позняк, гендиректор Concorde Capital Ігор Мазепа, співвласник Nemiroff Яків Грибов, СЕО "ОККО" Василь Даниляк, президент "Оболоні" Олександр Слободян, співвласник клінік "Добробут" Олег Калашніков, голови "Фармака" Філя Жебровська й "Астарти" Віктор Іванчик, Сергій Сипко з Agrofusion.

Справа Мазепи: у чому звинувачують інвестбанкіра

Власника інвестиційної компанії Concorde Capital Ігоря Мазепу затримали 18 січня кордоні з Польщею - він їхав на економічний форум у Давос.  В офісі його компанії Concord Capital співробітники ДБР провели обшуки. За інформацією адвокатів Мазепи, це зробили, виламавши двері, без дозволу суду на проведення слідчих дій. Бізнесмена підозрюють у незаконному заволодінні землями, розташованими біля Київської ГЕС, що є частиною критичної інфраструктури країни. Потенційні матеріальні збитки у цій справі оцінюють у 7 млн гривень.

Затримання Мазепи й тих, з ким він працював, адвокати та деякі бізнесмени вважають помстою влади. Мазепа завжди гостро висловлювався під час різних ефірів про тиск силовиків на бізнес в Україні. Український журналіст Юрій Бутусов розкритикував затримання інвестиційного банкіра Ігоря Мазепи. Він заявив, що людей шокувала “зухвалість та беззаконня” у діях Державного бюро розслідувань.

Ігорю Мазепі призначили арешт з альтернативою застави в 349 млн гривень. Його брату, Юрію Мазепі, якого також звинувачують у махінаціях, також обрали запобіжний захід у вигляді арешту із заставою 44 млн гривень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.