Справа Мазепи: в Офісі генпрокурора заперечують тиск на бізнес і кажуть, що інвест-банкір міг утекти з України

Мазепа перебуває в Лук’янівському СІЗО

Євген Сльота, Ігор Мазепа
Сльота: Жодної політичної вмотивованості чи тиску на бізнес у цій справі немає

У суботу, 20 січня, прокурор Офісу генпрокурора Євген Сльота відреагував на затримання бізнесмена та інвестора Ігоря Мазепи. За словами прокурора, слідство та затримка підозрюваного засновника інвестиційної компанії Concorde Capital є законною, а тиск на бізнес в Україні відсутній. Мазепу довелось затримати через можливість втечі за кордон, вважає Сльота.

Прокурор Офісу генпрокурора Євген Сльота в ефірі національного телемарафону "Єдині новини", пояснив, що згідно з Кримінально-процесуальним кодексом України, правоохоронці мають право затримати особу без судової ухвали, якщо є підозри про можливу втечу для уникнення кримінальної відповідальності.

"У слідчих було достатньо підстав вважати, що підозрюваному було відомо про те, що в кінці минулого року у цьому ж провадженні групі з 8 осіб було повідомлено про підозру. 6 з них було взято під варту, 1 особу оголошено в розшук. Саме тому, на думку слідства, підозрюваний 18 січня вчинив спробу виїхати за межі України", — каже прокурор.

Сльота зазначив, що така підозра виникла після того, як минулого року в рамках аналогічного провадження було затримано 6 осіб, одна з яких оголошена в розшук.

Додатково, прокурор вказав, що слідчий суддя визнав дії правоохоронців обґрунтованими, визнавши обшуки законними. Він підкреслив відсутність політичної вмотивованості або тиску на бізнес у цій справі, підтверджуючи обґрунтованість підозр та ризиків.

"Суд підтвердив обґрунтованість підозр та ризиків, на які вказувала сторона обвинувачення. Жодної політичної вмотивованості чи тиску на бізнес у цій справі немає", — заявив Сльота.

Прокурор також зазначив про важливість забезпечення виконання процесуальних обов’язків підозрюваним та запобігання їхнім спробам уникнути слідства. За його словами, розмір застави не повинен дублювати розмір збитків.

Адвокат Мазепи, Тарас Пошиванюк, у коментарі hromadske у суботу, 20 січня, повідомив, що з п’ятниці, 19 січня Мазепа перебуває в Лук’янівському СІЗО у прийнятних умовах. Він зазначив, що питання внесення застави наразі не вирішено і що актуальним є підготовка апеляції.

Справа Мазепи

Ігоря Мазепу затримали 18 січня кордоні з Польщею і він їхав на економічний форум у Давос. Підприємець раніше неодноразово перетинав кордон і жодних проблем не виникало. В офісі його компанії Concord Capital співробітники ДБР провели обшуки. За інформацією адвокатів Мазепи, це зробили, виламавши двері, без дозволу суду на проведення слідчих дій. 

Його підозрюють у протиправному заволодінні землями, розташованими біля Київської ГЕС, що є частиною критичної інфраструктури країни. Потенційні матеріальні збитки у цій справі оцінюють у 7 млн гривень.

Затримання Мазепи й тих, з ким він працював, адвокати та деякі бізнесмени вважають помстою влади. Мазепа завжди гостро висловлювався під час різних ефірів про тиск силовиків на бізнес в Україні. Ігоря Мазепу вважають близьким до бізнесмена Сергія Тігіпка, а також  та Бориса Ложкіна - ексголови Адміністрації Президента України часів Петра Порошенка.

Український журналіст Юрій Бутусов розкритикував затримання інвестиційного банкіра Ігоря Мазепи. Він заявив, що людей шокувала “зухвалість та беззаконня” у діях Державного бюро розслідувань. Водночас наголосив, що ця справа об’єднала багатьох бізнесменів проти свавілля влади.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі  Інформатор Live. Підписатись на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube