1 серпня Північний апеляційний господарський суд повторно розгляне позов Нікопольського заводу феросплавів (НЗФ) до ПриватБанку. До цього представники заводу хотіли зробити розгляд справи у суді закритим.
Головна мета компаній, пов’язаних з колишнім власником банку Ігорем Коломойським – це зробити так, щоб український суд визнав кредитні угоди з ПриватБанком виконаними. З 2020 року ці компанії подали проти банку понад 200 позовів на мільярдні суми.
Про це йдеться у повідомленні пресслужби банку.
«У справі підприємство І. Коломойського вимагає припинення зобов’язань за чотирма кредитними договорами із ПриватБанком. Йдеться про кредит в рамках масштабної схеми виведення коштів з банку, внаслідок якої фінансова установа зазнала багатомільйонних збитків. Справа наразі досліджується Канцлерським судом штату Делавер (США)», - сказано у повідомленні.
За словами юристів Приватбанку, НЗФ намагається отримати «правильне» рішення про «нібито виконані» кредитні договори перед банком і повернення кредиту коштом власного прибутку. Проте у фінансовій установі вважають, що це не так.
«Компанії, пов’язані з ексвласниками, подали сотні позовів до ПриватБанку, які наразі перетасовуються в українських судах різних інстанцій. Вони мають на меті використати ці рішення для уникнення відповідальності в судах іноземної юрисдикції за шахрайські схеми виведення коштів з банку. Банк впевнений у своїй позиції і не припинить відстоювати справедливість», - наголосили в ПриватБанку.
Нагадаємо, що в середині червня 2023 року представники заводу просили суд слухати справу у закритому режимі. Начебто через секретність даних та банківську таємницю.
«Інформація щодо позову НЗФ до ПриватБанку викладена в попередніх рішеннях судів нижчих інстанцій, а отже в публічному доступі. Ця справа має високу зацікавленість як з боку медіа, так і з боку країн, які дотримуються принципів справедливого правосуддя та демократії. Про це свідчать і численні запити від них щодо онлайн-трансляції судового засідання», - заявили під час судового засідання представники ПриватБанку.
Відомо, що документи про нібито банківську таємницю надавались до суду самим НЗФ без будь-яких застережень. Проте бажання не привертати до себе увагу може бути викликано тим, що подібний кредит, як у випадку з Нікопольським заводом феросплавів, пов’язаний із шахрайством щодо спустошення рахунків.
Нагадаємо, ПриватБанк перейшов у власність держави наприкінці 2016 року. Для порятунку фінустанови її докапіталізували на понад 155 млрд грн. Витрачено 4,8% ВВП 2016-2017 років. У липні 2022 року Верховний Суд підтвердив законність націоналізації ПриватБанку та висловися про те, що повернути банк Коломойський не зможе.
Раніше Інформатор розповідав, для кого ПриватБанк скасував комісію та як не платити зайвого.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.