У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Підрахунок проводили за перші 5 місяців року
За період з січня по травень 2023 року банки України отримали рекордний прибуток. Відповідні показники у понад 2 рази перевищили відповідні результати 2021 року. Майже половина з усього цього прибутку належала “Приватбанку”.
Про це свідчать дані Опендатабот. Загалом за перші п’ять місяців 2023 року наші банки заробили 53,59 млрд гривень прибутку. З цієї суми майже половину і отримав тільки “Приватбанк”. Проте, загальна картина все одно доволі позитивна для більшості основних фінансових установ.
Якщо порівнювати з іншими періодами, то результати цього року перевищують навіть довоєнний період. Так, відповідний період 2021 року за результатами відстає від 2023 року на 2,2 рази.
“Такий результат є, як мінімум, найкращим за останні п'ять років, а як максимум — за всю історію незалежності України”, – заявили аналітики.
Якщо говорити більш конкретний, то згадані прибутки в 53,66 млрд гривень отримали 59 з 65 працюючих банків. Інші ж заробили собі тільки збитки на загальну суму 73,19 млн гривень. Усі ці банки є фінустановами з приватним капіталом.
Крім цього, 59% від прибутку належить саме державним банкам. Мова йде про 31,43 млрд гривень. 81% від цієї суми заробив саме “Приватбанк”.
“Його прибутки склали 25,48 млрд грн або 47,5% від загальної суми "заробітків" усіх українських банків за вказаний період. При цьому, в січні-травні 2023-го Приватбанк отримав майже утричі більший прибуток порівняно з відповідним проміжком часу в 2021 році, коли ним було зароблено 8,69 млрд гривень”, – додали аналітики.
Якщо казати про банки з іноземним капіталом, то всі 15 таких банків закінчили період з січня по травень з прибутком. Загалом вони заробили 15,01 млрд гривень, що є 28% від загального прибутку українських банків. Цей показник також вищій у 1,7 разів від результатів 2021 року.
Нещодавно в НБУ визнали, що наші банки прикрашають ситуацію про свій реальний стан. Перша заступниця голови Національного банку Катерина Рожкова зазначали, що це стосується більше окремих випадків. Проте, таке трапляється, і банки намагаються не виказувати свої наявні проблеми.
Крім цього, Нацбанк також нещодавно назвав 7 банків, де можна обміняти стару зношену валюту на нові купюри. Найменша вартість інкасо серед запропонованих банків – у “Райффайзен Банку”, і складає 10%. Водночас, в одеському “МТБ Банку” беруть по 50% від суми. Також пропонується відвідати “ПУМБ” (12%), “Акордбанк”, “Кредобанк”, “Перший інвестиційний банк” (15% від суми) та “Укрексімбанк” (20%). Щоправда, віднедавна в останньому послугу вже припинили.
Нагадаємо, що Нацбанк оштрафував "Є-Гроші" і "Money4You" на понад 1,3 млн гривень.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.