Події сьогоднішнього дня нагадують про складність і важливість боротьби за національну безпеку на всіх рівнях - як у плані оборони чи інформаційній площині, так і на території ворога
Сьогоднішній день приніс кілька ключових новин, які можуть суттєво вплинути на ситуацію в Україні і за її межами. Нічна атака на Київ продемонструвала високу ефективність української протиповітряної оборони: ми вкотре відбили наступ ворожих дронів. У відповідь на ці дії українські безпілотники завдали удару по стратегічному об'єкту в Росії, де зберігалися північнокорейські ракети. Тим часом в Україні обговорюють питання інформаційної безпеки у зв’язку з популярністю месенджера Telegram, що стало предметом дискусії з боку українських розвідників.
В іншому суботній день 7 вересня був відносно спокійним, на щастя, резонансних трагедій чи скандалів не відбулося. Підбиваємо підсумки дня, аналізуючи головні події, що трапилися.
Минула ніч в Україні знов відзначилася потужною повітряною атакою з боку російських окупантів. Сили ППО успішно збили 58 з 67 ворожих безпілотників, деякі з яких намагалися атакувати Київ та його околиці.
Зокрема, Київська міська військова адміністрація повідомила, що уламки одного зі збитих дронів впали в Печерському районі, спричинивши невелике загоряння на відкритій території. Проте пошкоджень важливих об'єктів, зокрема і будівлі Верховної Ради, де знаходили уламки ворожих БПЛА, не зафіксовано. На щастя, загрозу вдалося локалізувати без жертв і значних руйнувань.
У відповідь на нічну атаку дронів на Київ українські безпілотники завдали удару по складу з північнокорейськими ракетами у російському Острогозьку, що у Воронезькій області. Атака спричинила велику пожежу з гучною детонацією на військовому складі Росії. Відомо, що на складі зберігалися ракети KN-23, які Росія використовує для обстрілів України. Керівник Центру протидії дезінформації РНБО Андрій Коваленко підтвердив інформацію про знищення північнокорейських ракет і заявив, що така ж доля чекає іранські ракети. Місцева влада запровадила режим надзвичайної ситуації і евакуювала мешканців навколишніх сіл через небезпеку вибухів і детонацій.
Росія отримала від Ірану партію з більш ніж 200 балістичних ракет. Розвідувальні дані вказують на поставку ракет Fath-300, які можуть досягати цілей на відстані до 70 миль (близько 113 км), але військові аналітики припускають, що Росія могла отримати з Ірану потужніші ракети - Fateh-110, які здатні вражати цілі на відстані до 300 км. Російський корабель вже доставив ракети в середу в невідомий порт у Каспійському морі.
Іран, як завжди, спростував інформацію про військову допомогу Росії. Але МЗС України наполегливо закликало Іран відмовитися від передачі озброєння Росії, а міжнародну спільноту - посилити тиск на Іран і Росію для запобігання ескалації та захисту глобального миру.
Докладніше про те, які міста України у найбільшій небезпеці >>>
Очільник Головного управління розвідки Кирило Буданов у новому інтерв'ю озвучив занепокоєння щодо безпеки національних інтересів України через популярність месенджера Telegram. Він підкреслив, що платформа є основним джерелом інформації для громадян, але пропонує не закривати її, а забезпечити реєстрацію всіх телеграм-каналів для чіткої ідентифікації їхніх авторів.
Він відзначив, що технічне блокування Telegram є складним процесом, тому саме реєстрація каналів може допомогти у боротьбі з дезінформацією та загрозами національній безпеці.
Та наостанок - ще декілька важливих новин 6 вересня, які можливо варто обміркувати:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.