На Чернігівщині на найбільш небезпечних напрямках повним ходом посилюють оборону кордону
У Гомельському районі Білорусі, яка межує, зокрема, з Київською та Чернігівською областями, почали будувати військове містечко. Повідомляється, що воно буде розміщене на відстані близько 50 кілометрів від кордону з Україною. Натомість українські військові почали укріплювати першу та другу смуги оборони на Чернігівщині - встановлюють "зуби дракона", мінують територію та риють траншеї.
Про будівництво повідомила моніторингова група "Беларускі Гаюн". За її даними, є факти, що підтверджують підготовку до будівництва військового містечка в Гомельському районі для Південного оперативного командування.
Зазначається, що військове містечко побудують на базі 5 занедбаних дитячих таборів ("Чайка", "Вогник", "Галактика", "Ливарник" і "Лісова галявина"). Вони розташовані в урочищі біля села Нова Буда в Приборській сільраді Гомельського району.
Україна готується до найгіршого розвитку подій, тому на Чернігівщині на найбільш небезпечних напрямках повним ходом обладнуються рубежі та позиції першої й другої смуги оборони. Лише за минулий тиждень встановили кілька десятків протитанкових мінних полів та загороджень. Вздовж державного кордону військові вирили близько 5 тисяч метрів траншей та 3,5 тисячі метрів протитанкових ровів. До того ж обладнано кілька десятків вогневих позицій для особового складу, укриттів і перекритих щілин, а також вогневих позицій для техніки.
"Ми готуємось до спротиву і разом із Чернігівською обласною військовою адміністрацією вживаємо заходів щодо підсилення нашої оборони. Якщо загроза зростатиме, на підготовлені рубежі прибудуть додаткові сили і ми будемо готові адекватно реагувати на будь-який розвиток ситуації", - заявив командувач Об’єднаних Сил ЗС України генерал-лейтенант Сергій Наєв.
Як повідомив начальник управління капітального будівництва ВЦА Ярослав Слісаренко, наразі на Чернігівщині роботи ведуться на всіх об’єктах одночасно. Це - риття траншей, монтаж залізобетонних конструкцій, гідроізоляція бліндажів та інше.
"За кожним об’єктом закріплені військові інженери, які надають рекомендації та пояснення до робіт, бо чимало з них є новими для цивільних будівельників, котрі у мирному житті будували переважно житло та соціальні об’єкти", - каже Слісаренко.
Ситуація на кордоні України з Білоруссю станом на 14 грудня 2023 року повністю контрольована. Проте на днях в Західному регіональному управлінні Держприкордонслужби заявили, що Україна розуміє загрозу, яка може йти з напрямку Білорусі.
"Адже дана країна продовжує підтримувати росію у війні, розв’язаній проти нашої держави. За обстановкою по той бік кордону постійно стежать підрозділи розвідки, аби оцінювати стан загрози для вчасного реагування", - повідомив помічник голови ДПСУ Андрій Демченко.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.