"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
На Чернігівщині на найбільш небезпечних напрямках повним ходом посилюють оборону кордону
У Гомельському районі Білорусі, яка межує, зокрема, з Київською та Чернігівською областями, почали будувати військове містечко. Повідомляється, що воно буде розміщене на відстані близько 50 кілометрів від кордону з Україною. Натомість українські військові почали укріплювати першу та другу смуги оборони на Чернігівщині - встановлюють "зуби дракона", мінують територію та риють траншеї.
Про будівництво повідомила моніторингова група "Беларускі Гаюн". За її даними, є факти, що підтверджують підготовку до будівництва військового містечка в Гомельському районі для Південного оперативного командування.
Зазначається, що військове містечко побудують на базі 5 занедбаних дитячих таборів ("Чайка", "Вогник", "Галактика", "Ливарник" і "Лісова галявина"). Вони розташовані в урочищі біля села Нова Буда в Приборській сільраді Гомельського району.
Україна готується до найгіршого розвитку подій, тому на Чернігівщині на найбільш небезпечних напрямках повним ходом обладнуються рубежі та позиції першої й другої смуги оборони. Лише за минулий тиждень встановили кілька десятків протитанкових мінних полів та загороджень. Вздовж державного кордону військові вирили близько 5 тисяч метрів траншей та 3,5 тисячі метрів протитанкових ровів. До того ж обладнано кілька десятків вогневих позицій для особового складу, укриттів і перекритих щілин, а також вогневих позицій для техніки.
Telegram oembed: https://t.me/u_now/120558
"Ми готуємось до спротиву і разом із Чернігівською обласною військовою адміністрацією вживаємо заходів щодо підсилення нашої оборони. Якщо загроза зростатиме, на підготовлені рубежі прибудуть додаткові сили і ми будемо готові адекватно реагувати на будь-який розвиток ситуації", - заявив командувач Об’єднаних Сил ЗС України генерал-лейтенант Сергій Наєв.
Як повідомив начальник управління капітального будівництва ВЦА Ярослав Слісаренко, наразі на Чернігівщині роботи ведуться на всіх об’єктах одночасно. Це - риття траншей, монтаж залізобетонних конструкцій, гідроізоляція бліндажів та інше.
"За кожним об’єктом закріплені військові інженери, які надають рекомендації та пояснення до робіт, бо чимало з них є новими для цивільних будівельників, котрі у мирному житті будували переважно житло та соціальні об’єкти", - каже Слісаренко.
Ситуація на кордоні України з Білоруссю станом на 14 грудня 2023 року повністю контрольована. Проте на днях в Західному регіональному управлінні Держприкордонслужби заявили, що Україна розуміє загрозу, яка може йти з напрямку Білорусі.
"Адже дана країна продовжує підтримувати росію у війні, розв’язаній проти нашої держави. За обстановкою по той бік кордону постійно стежать підрозділи розвідки, аби оцінювати стан загрози для вчасного реагування", - повідомив помічник голови ДПСУ Андрій Демченко.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.