Стіни легендарного музею діряві, а приймати шалені натовпи відвідувачів стає все важче
Директорка музею в Луврі розповіла про те, що його стіни діряві, а приймати шалені натовпи відвідувачів стає все важче. У меморандумі, який направлено міністру культури, Лоранс Де Кар б’є тривогу через паризьку художню галерею. Це викликало тривогу щодо стану всесвітньо відомого музею в Парижі, повідомляє The Guardian.
За її словами, відвідування Лувру стало фізично складним через черги. Французька щоденна газета Le Parisien опублікувала зміст меседжу і розгорівся справжнісінький скандал. В листі йшлося про те, що розрахований на 4 мільйони відвідувачів на рік, минулого року Лувр отримав більш ніж удвічі більше.
Так, 8,7 мільйона людей – 70% з яких не з Франції – відвідали його знамениті галереї. Директорка Лувру поскаржилася, що зустрічає гостей і знає, наскільки складно людям отримати доступ до експозиції виставки – через довжелезні черги.
"Відвідування Лувру – це фізичне випробування, щоб отримати доступ до творів мистецтва – потрібен час, і це не завжди легко. Відвідувачі не мають належного місця для очікування. Харчування та санвузли недостатні за обсягом і не відповідають міжнародним стандартам. Потрібно повністю переробити вивіску", – написала вона.
До всього, деякі з музейних приміщень, за словами очільниці музею, перебувають в "дуже поганому стані".
"Деякі зали більше не є водонепроникними, тоді як в інших відбуваються значні коливання температури, що ставить під загрозу збереження творів мистецтва", – додала Лоранс Де Кар.
У записці визнавалися поточні бюджетні обмеження французького уряду, а також стверджувалося, що музей потребує дорого і технічно складного капремонту.
Навіть одне з найновіших доповнень музею – скляна піраміда, спроектована китайсько-американським архітектором й урочисто відкрита в 1989 році та використана президентом Франції Еммануелем Макроном для офіційного обіду під час Олімпійських ігор у Парижі – має серйозні недоліки, переконана Де Кар.
"У дуже спекотні дні скляний дах створює парниковий ефект, роблячи цей простір дуже негостинним для людей, які проходять туди, та агентів, які там працюють", – пояснила вона, додавши, що крім того, тут жахлива акустика – дуже шумно.
У записці також наголошується на необхідності переглянути те, як була представлена найпопулярніша пам’ятка Лувру – "Мона Ліза" Леонардо да Вінчі. Минулого року Де Кар повідомила, що переважна більшість відвідувачів музею, а це близько 20 тисяч людей на день, стоять у черзі, тільки щоб побачити саме цю картину.
В той же час вона просила окрему кімнату для шедеврального полотна. Щоб люди могли краще побачити загадкову усмішку Мони Лізи. Лоранс Де Кар очолила музей в 2021 році. Вона також планувала ввести обмеження на кількість відвідувачів і водночас пропонувала подовжити години роботи музею. Тепер директорка Лувру переконана – "музей досяг точки насичення".
Лувр і раніше бив на сполох через збільшення натовпу відвідувачів. У 2019 році після того, як в 2018 році його відвідало понад 10 мільйонів людей, співробітники музею оголосили короткий страйк, стверджуючи, що їхньої кількості вже недостатньо, щоб справлятися з натовпом.
"Лувр задихається. Хоча кількість відвідувачів з 2009 року зросла більш ніж на 20%, палац не виріс", – йшлося тоді в заяві.
Новий меморандум, що просочився в ЗМІ, додає Лувр до списку гарячих точок у Європі, оскільки місцеві чиновники в різних країнах борються з наслідками надмірного туризму. У грудні офіційні особи в Римі заявили, що відвідувачі фонтану Треві будуть обмежені до 400 осіб, які можуть одночасно знаходитись на локації.
Влада Греції теж запровадила систему тимчасових інтервалів для Акрополя, щоб зменшити затори, повторюючи стратегію, яка вже діє в храмі Святого Сімейства в Барселоні. А в Венеції, яка довгий час була домінуючим символом надмірного туризму в Європі, місцева влада експериментувала з платою за вхід для відвідувачів.