Римський імператор виявився трансгендерною жінкою: британський музей змінить назву експозиції

Читать на русском

Тепер Марка Аврелія Антонія офіційно представлятимуть із займенниками - вона, її.

Читать на русском
Велика Британія, ЛГБТ, музей
Марк Аврелій Антоній сам ідентифікував себе як жінку.

Тепер Марка Аврелія Антонія офіційно представлятимуть із займенниками - вона, її.

Один з музеїв Великої Британії представлятиме римського імператора Марка Аврелія Антонія, як жінку. Вчені дійшли висновку, що імператор був трансгендером. Тепер його офіційно представлятимуть займенниками - вона, її - під час екскурсії музеєм. Зміни внесуть і в назву експозиції.

Тепер імператор Елагабал (ще одне ім'я історичної постаті) буде називатися жіночими займенниками she та her. Таке рішення в музеї Північного Хартфордширу прийняли із ввічливості, зазначили в закладі. Це сталося після того, як у класичних текстах знайшли ствердження, що імператор одного разу сказав: "Не називайте мене (...), бо я леді",  повідомляє BBC. 

Довідка.

Трансгендер - людина, що ідентифікує свою стать інакше, ніж її фізіологічний гендер (наприклад, чоловік почувається жінкою й навпаки). При цьому такі люди можуть і надалі жити у власному тілі (скажімо, чоловіки можуть просто перевдягатися в жінок, фізіологічно залишаючись чоловіками). 

Транссексуал - людина, що здійснила або готується здійснити так званий перехід, змінивши стать за допомогою хірургічного втручання та гормональної терапії. Транссексуал від початку відчуває себе ув'язненим в чуже тіло, тому вибирає "перехід". 

У музеї є монета Елагабала, яка часто виставляється серед інших предметів колекції ЛГБТК+. Тут також повідомили, що встигли проконсультуватись з ЛГБТК+ спільнотою щодо коректного відображення особистості імператора, який, схоже, вважав себе жінкою.

В музеї є монета трансгендерного імператора.
В музеї є монета трансгендерного імператора.

Марк Аврелій Антоній правив Римською імперією лише чотири роки - з 218 року нашої ери до свого вбивства у віці 18 років у 222 році нашої ери. Він мав репутацію сексуально розбещеного юнака. Його сучасник згадував, що правитель одружувався п'ять разів, чотири рази на жінках і один раз на колишньому рабі й візничому, який називав його "дружиною, коханкою та королевою".

Насправді дискусія щодо гендерної ідентичності Марка Аврелія Антонія триває давно і часто розколює науковців. В Кембридзькому університеті висловили думку, що сучасники правителя ставились до нього досить вороже, тож таким "згадкам" довіряти не можна. На думку вчених, згадки про те, що Елагабал носив макіяж, перуки та видаляв волосся на тілі, могли бути написані для того, аби підірвати імідж й без того не надто популярного імператора.

"У римській літературі є багато прикладів, коли жіночий рід використовувався як спосіб критики або послаблення політичного діяча", - вважажють деякі вчені.

Римляни усвідомлювали мінливість статі, й в давньоримській літературі є приклади зміни займенників. Та зазвичай це використовувалось стосовно міфу та релігії, а не для опису живих людей, переконані деякі вчені. Проте інші наполягають що прямо мова чоловіка, який називає себе "вона", є найкращим доказом того, що перед нами щонайменше трансгендер (операцій зі зміни статі римляни ще не робили).

"Ми знаємо, що Елагабал ідентифікував себе як жінку і чітко визначав, які займенники використовувати. Це також свідчить про те, що займенники - винахід не новий", - додав він.

Елагабал ідентифікував себе як жінку.
Марк Аврелій Антоній ідентифікував себе як жінку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі  Інформатор Live . Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.