Безугла та Третьякова запропонували давати довічний термін за незвичайний вид злочинів: що пішло не так з законопроєктом

Читать на русском

Законопроєкт пропонує встановити кримінальну відповідальність для тих громадян України, які "привласнюють державні функції"

Читать на русском
Безугла, Третьякова
Безугла і Третьякова пропонували карати довічним ув'язненням за представлення України на міжнародних заходах

Законопроєкт пропонує встановити кримінальну відповідальність для тих громадян України, які "привласнюють державні функції"

Верховна Рада відкликала скандальний законопроєкт про позбавлення волі на строк 15 років або довічне позбавлення волі за привласнення державних функцій, авторами якого стали депутатки від "Слуги народу" Галина Третьякова і Мар'яна Безугла. Його було внесено на розгляд парламенту 20 березня 2024 року. Йдеться про представлення України в умовах війни на міжнародних заходах без законних на те повноважень і погоджень.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк. Зі свого боку Третьякова повідомила у Facebook, що передбачається доопрацювання законопроєкту, тому вона його відкликає.

Про що йдеться в законопроєкті № 11104 

Згідно із законопроектом, пропонувалося карати 15 роками в'язниці або довічним ув'язненням із конфіскацією майна за самовільне привласнення державних функцій, а саме за представлення України на міжнародних заходах, перед іноземними організаціями без повноважень і погоджень, зокрема за допомогою листування, телефонних розмов, інших форм спілкування без надання повноважень і погоджень.

У пояснювальній записці законопроєкту автори стверджували, що в Україні є певна категорія "ганебних" громадян, які наважуються взяти на себе представницькі функції держави на міжнародних майданчиках. Головна мета таких людей - "отримання власних привілеїв", вважають політики. В умовах війни це особливо небезпечно, вважають Безугла і Третьякова, тому пропонуються карати за таку "самодіяльність" тюремним ув'язненням із конфіскацією майна.

За словами Безуглої, законопроєкт №11104 є похідним від американського Акту Логана, ухваленого 1799 року, який досі діє у США. Нардеп зазначила, що жоден із винуватців не був засуджений і документ є "успішним превентивним "дамокловим мечем" ось уже два століття американської історії". Прикладом прецеденту Логана вона назвала поїздку народних депутатів від нині забороненої фракції "ОПЗЖ" до Росії в березні 2020 року.

Критика законопроєкту в соцмережах

Законопроєкт викликав шквал критики з боку громадськості. Наприклад, активістка і голова Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук нагадала, як нардепи вже "запровадили безумне регулювання волонтерської роботи" і громадських організацій. Тепер на черзі - українці, які "адвокатують інтереси країни та захист людей на міжнародній арені".

Скандальний законопроєкт Безуглої та Третьякової про довічний термін за привласнення держфункцій відмовилися розглядати у ВР 1

Головний редактор Європейської правди Сергій Сидоренко нагадав, що оскільки авторки законопроєкту, "а передусім Мар’яна Безугла, мають твердий досвід роботи у якості спойлерів "стрьомних" ініціатив Банкової, то їхні проєкти обґрунтовано сприймаються суспільством саме як "промацування ґрунту“ владою".

"Вони про це знають. Ми про це знаємо. ОПУ про це знає. А тому зараз ключове питання, чи засудить Банкова цю маячню публічно і чи відмежується від неї. Бо якщо ні - то буде неймовірно складно переконати будь-кого, що це не було узгодженою пробною кулею", - наголосив Сидоренко.

Скандальний законопроєкт Безуглої та Третьякової про довічний термін за привласнення держфункцій відмовилися розглядати у ВР 2

А ветеран, активіст і юрист Олег Симороз, який продовжує активну громадську діяльність після важкого поранення на фронті, взвгалі назвав законопроєкт "неадекватним". Адже, як трактує Симороз, він допускає "пожиттєве позбавлення волі за міжнародну адвокацію та захист інтересів держави на міжнародній арені, якщо ти не з політичної партії Слуга народу".

Скандальний законопроєкт Безуглої та Третьякової про довічний термін за привласнення держфункцій відмовилися розглядати у ВР 3

Інші скандальні заяви Мар'яни Безуглої

Останнім часом Безугла бʼє рекорди з потрапляння у скандали. Її висловлювання люблять "помусолити" російські пропагандисти, вона частенько дає їм для цього приводи. Зокрема, через свої "наїзди" на головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. З останнього, фактично прямим текстом закликала у своїх соцмережах замінити головкома.

А в кінці лютого вона перевела свою їдку критику зі звільненого головкома Валерія Залужного на чинного міністра оборони Рустема Умєрова. Вона вимагала від нього звільнити підлеглого - Олега Яцино, який працює в Департаменті кадрової політики Міноборони. Безугла аргументує свою вимогу тим, що цей чиновник був на різних високих посадах ще за Януковича.

Нагадаємо, що народна депутатка Мар'яна Безугла, яка, перебувала за крок від звільнення з посади заступниці оборонного комітету, більше не є членкинею партії "Слуга народу". Голова партії Олена Шуляк підписала її заяву на вихід. Безугла каже, що не вважає своїх однопартійців поганими людьми, але вони звернули "кудись не туди". Проєкт постанови №1039 про відкликання Мар'яни Безуглої з посади зареєстрували у ВР на початку січня 2024 року. Його ініціювали після того, як нардепка почала критикувати військове командування України, зокрема, генерала Валерія Залужного. Але парламентарі провалили це голосування. Цього ж дня голова партії Олена Шуляк підписала її заяву на вихід

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.