Безкоштовні послуги для пацієнтів з COVID-19 в Україні: перелік

Читать на русском

На лікування госпіталізованих з COVID-19 витратили 11,4 млн гривень

Читать на русском

На лікування госпіталізованих з COVID-19 витратили 11,4 млн гривень

В Україні пацієнти з COVID-19 і з підозрою на нього можуть отримати безкоштовний пакет послуг і стаціонарну медичну допомогу. В середньому на одного пацієнта витрачають 45 тисяч гривень.

Про це повідомляє Національна служба здоров'я України, - передає Інформатор .

"Найбільше пацієнтів з коронавірусом у грудні госпіталізували в Києві - понад 6 тисяч осіб, Одеської області - 4 139, Дніпропетровській - 3 869, Харківській області - 3 617", - заявили в НСЗУ.

Пацієнт з підозрою або підтвердженим COVID-19 може отримати безкоштовно:

  • Первинну медичну і амбулаторно-поліклінічну допомогу. Пацієнти з підозрою на COVID-19 можуть пройти тестування у сімейного лікаря. А також отримати консультації щодо лікування легкої форми захворювання, яка лікується в домашніх умовах під наглядом сімейного лікаря;
  • Екстрену медичну допомогу в разі критичного стану. Наприклад, коли у людини спостерігаються утруднене дихання, дихальна недостатність, підвищення температури вище 38 ° C, раптове погіршення стану. Приїхавши на виклик, медики швидкої оцінюють стан пацієнта. Якщо є необхідність, транспортують до лікарні, визначеної в регіоні для лікування пацієнтів з коронавірусною хворобою. Якщо пацієнт не потребує госпіталізації, йому нададуть необхідну допомогу на місці і озвучать рекомендації для самоізоляції;
  • Стаціонарну медичну допомогу. До безкоштовного пакету послуг лікування пацієнтів входить: тестування на COVID-19; лабораторне та інструментальне дослідження; медична допомога відповідно до галузевих стандартів; киснева підтримка, інтенсивна терапія за необхідності; медикаментозна терапія і знеболення.

Всі препарати, передбачені національним протоколом лікування COVID-19 включені в тариф, за яким НСЗУ оплачує послуги медичних установ.

Нагадаємо, в Україні до первинної медичної допомоги додали скринінгове обстеження . Крім того, в Україні запустили дашборда про наявність ліків для боротьби з COVID-19 в аптеках і лікарнях.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.