У зоні ризику хвороби легіонельоз, що вражає легені, - люди із супутніми захворюваннями
У польському місті Жешув від легіонельозу померла ще одна людина. Через хворобу, що вражає легені, від початку появи перших випадків захворювання вже зареєстрували 23 смерті. Міністр охорони здоров'я пояснив, через що з'являється інфекція та чи є ризики виникнення подібного в Україні.
Як повідомляють у пресцентрі МОЗ України, станом на 11 вересня в Польщі зареєстровано вже 166 випадків "хвороби легіонерів". У зоні ризику - люди із супутніми захворюваннями.
Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко прокоментував журналістам інформацію про виявлення у Польщі випадків легіонельозу. Він наголосив, що зараз реєструються певні спалахи, пов'язані зі спліт-системами у великих торговельних центрах, готелях та в інших місцях.
"Сьогодні ми бачимо, що був спалах у сусідньому з Україною місті у Польщі - Жешуві - і де-факто, чи ми реагуємо на це, так, ми реагуємо. І в наших центрах контролю і профілактики хвороб є ПЛР-системи, які дозволяють діагностувати в разі, якщо будуть схожі симптоми. Далі є чіткий механізм, як проводити епідрозслідування і яких заходів вживати", - каже Ляшко.
Він також пояснив, що легіонельоз розмножується саме там, де є вологість. Ляшко висловив свої сподівання, що в Україні спалаху "хвороби легіонерів" не буде.
Легіонельоз, або "хвороба легіонерів", - небезпечне інфекційне захворювання. Його збудником являється бактерія Legionella pneumophila. Джерелом інфікування можуть бути системи водопостачання, кондиціонери, вентиляційні системи, душові приміщення, басейни, зволожувачі повітря, фонтани, джакузі тощо. Водночас деякі випадки хвороби фіксували після контакту із зараженим ґрунтом.
Симптоми захворювання дуже схожі на звичайні респіраторні симптоми, які зустрічаються під час сезонних застуд чи сезонних гострих респіраторно-вірусних інфекцій. Саме тому часто пацієнти звертаються до медичних закладів вже на пізньому етапі, коли є ускладнення, найчастіше - пневмонія.
На початкових етапах захворювання спостерігаються кашель, гарячка, біль або дискомфорт у грудях під час дихання або кашлю, може розвиватися діарея. Захворювання лікується антибіотиками. Головне - вчасно звернутися по медичну допомогу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписати на канал у Viber можна тут.