У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Байден відмовився розкривати деталі щодо контрнаступу ЗСУ, але розповів, чи будуть в ньому брати участь F-16
Президент США Джо Байден, виступаючи на саміті G7 у Хіросімі, зробив декілька заяв щодо винищувачів F-16. Зокрема, підтвердив згоду на навчання українських пілотів на винищувачах F-16 та заявив, що ці винищувачі Україна не буде використовувати для атак по території росії. Це особисто Байдену пообіцяв Володимир Зеленський.
"Я сказав Зеленському, що буде розпочато навчання українських пілотів на літаках четвертого покоління, включно з F-16. Щоб Україна могла себе захистити краще, ніж раніше", - заявив американський президент під час пресконференції на саміті G7.
Байден додав, що винищувачі F-16 не допомогли б Україні змінити ситуацію в Бахмуті. Він заявив, що з тією допомогою, яку вже отримала українська армія, вона може гарно протистояти.
Президент США уточнив, що під час переговорів з президентом України, Зеленський запевнив в тому, що Україна не буде використовувати літаки F-16 для вторгнення на територію росії. Але винищувачі будуть використовувати на території України "де є російські війська".
Байден також відмовився розкривати деталі щодо контрнаступу ЗСУ. Він вважає, що наразі винищувачі четвертого покоління F-16 не братимуть участі в контрнаступі ЗСУ.
"Вкрай малоймовірно, що ці літаки залучать в такому контексті. Але якщо буде успіх, то далі треба буде воювати з росіянами на великій відстані, до якої не можна досягнути теперішніми потужностями", - сказав Байден.
Про те, скільки винищувачів F-16 збираються передати Україні, і як ці літаки надійдуть у ЗСУ розповів речник Повітряних сил Юрій Ігнат. За словами Ігната, літаки ніхто не передаватиме поштучно - вони надходитимуть підрозділами, щонайменше ескадрилья за раз. Відтак, під кількістю перших переданих українцям F-16 слід розуміти, щонайменше,12+ одиниць бойових літаків. До слова, наразі Україна має на озброєнні чотири основні типи авіаційної техніки, а саме СУ-24, СУ-25, МіГ-29 та СУ-27. Однак, варто відзначити, що ці всі літаки можуть бути замінені єдиним багатоцільовим F-16.
Заступник міністра закордонних справ росії Олександр Грушко попередив західні країни про "величезні ризики", якщо Україна отримає винищувачі F-16. Ці літаки вважаються високоефективними системами озброєння з радіусом дії 860 кілометрів. Після заяви президента США Джо Байдена про підтримку навчання українських пілотів на F-16, Грушко заявив:
"Ми бачимо, що країни Заходу досі дотримуються сценарію ескалації. Це несе величезний ризик для них самих. У будь-якому випадку це буде враховано в усіх наших планах, і ми маємо всі необхідні засоби для досягнення поставлених цілей".
Нагадаємо, канцлер Німеччини Олаф Шольц пояснив зв'язок між F-16 для України та поразкою росії у війні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.